Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Atrakcje Kazimierz Dolny

Kazimiernikejszyn 2022

Kazimiernikejszyn 2022 13 – 17 lipca

Już 17 lipca rozpocznie się kolejna edycja Kazimiernikejszyn. Pięć dni muzyki, autorskich przygód, życzliwości, bezspinkowości, jedynej takiej atmosfery i magii Kazimierza Dolnego.

Zanurz się w przygody jak Czas na P, Poduszkolot, Paprowędrówki, Miasto Świateł, Karmonogram, Punkty G, Durniej, Miłość znikąd i wiele innych.

W tym roku na scenie pod gołym niebem wysąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, Mrozu, T.Love, Organek, Mery Spolsky, Ania Rusowicz, Rat Kru, czy Majka Jeżowska.

KARATE PO KAZIMIERSKU

Daniel Iwanek na żywo w Kazimierzu. Trzy krotny mistrz świata w Karate, wystąpił w Ogródku Krowia Wyspa. W czasie pokazu, Mistrzowi towarzyszyli jego uczniowie z Akademii Karate którzy od lat przyjeżdżają do Kazimierza Dolnego na letni obóz.

Zapraszamy na wideo relację z wydarzenia

Koncert Zagi w Kazimierzu

Koncert Zagi w Trzecim Księżycu

1 lipca o godz. 20.00 w lokalnym bistro „Trzeci Księżyc”, w ramach swojej trasy koncertowej wystąpi Zagi – polska wokalistka, instrumentalistka, autorka znakomitej muzyki i tekstów. Jej najnowszy album „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (wyd. Warner Music Poland) to jeden z najważniejszych debiutów tego roku! Charyzmatyczna artystka umili słuchaczom sobotni wieczór solowym występem, akompaniując sobie na gitarze oraz ukulele.

Zapraszamy!

wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1859913360935836/?fref=ts

Wisła

W okolicach Kazimierza Dolnego Wisła tworzy niezwykle malowniczy przełom pomiędzy stromymi wzniesieniami po obu brzegach. Małopolski Przełom Wisły, mający długość ok. 80 km, jest najbardziej wysuniętym na wschód odcinkiem tej rzeki. Powszechnie uważa się go za niepowtarzalny w skali kraju walor krajobrazowy.

Read More

Kazimierz dolny - wąwozy

Kazimierskie Wąwozy

Korzeniowy Dół

W rejonie Kazimierza Dolnego znajdują się liczne wąwozy lessowe, których ściany mają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Powstały w wyniku erozyjnego działania wody na specyficzny rodzaj skał osadowych. Typowe dla nich są płaskie dna i bardzo strome zbocza. Najpopularniejszym i najpiękniejszym kazimierskim wąwozem jest Korzeniowy Dół. Swoją sławę zawdzięcza bardzo poskręcanym, odkrytym korzeniom drzew i fantastycznej kolorystyce. O każdej porze roku można tutaj spotkać turystów oraz pary nowożeńców, które w tym niezwykłym miejscu robią sesje zdjęciowe.

Na południe od centrum Kazimierza znajduje się wąski i głęboki wąwóz zwany Głęboczyzną. W 1645 r. w pobliżu kościoła Najświętszej Marii Panny znajdował się obszar zwany „gruntem Głęboczyńskiego”, stąd pochodzi jego dzisiejsza nazwa. Najłatwiej dotrzeć tutaj ulicą Cmentarną. Spod bramy cmentarza rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na miasteczko i Wisłę. Głębocznica prowadzi pod górę do drugiego wejścia na cmentarz. W jego pobliżu znajduje się dąb króla Kazimierza, pod którym władca spotykał się z ukochaną Esterką. Stąd niedaleko już do wąwozu zwanego Plebanką, który w XVI wieku był znany jako Plebani Dół.

Inne kazimierskie wąwozy to m.in. Granicznik, Wąwóz Niezabitowskich, Wąwóz Małachowskiego, Czerniawy, Wąwóz Piądłowskiego, Chałajowy Dół, Wąwóz Okalski i Norowy Dół. W tym ostatnim można zaobserwować różnego rodzaju formy sufozyjne powstałe w wyniku działania wody. Znajdują się tutaj strome lessowe ściany, a przerzucone ponad dnem zwalone drzewa tworzą coś w rodzaju pomostów.

Niespotykana cisza, jaka panuje w kazimierskich wąwozach oraz otoczenie dzikiej przyrody zachęcają turystów do długich spacerów i rowerowych wycieczek.

Agnieszka Stelmach

Teatr na Klepisku w Kazimierzu

Teatr na Klepisku


Teatr na Klepisku mieści się w autentycznej stodole we wsi Skowieszynek, oddalonej o 5 km od Kazimierza Dolnego. Pomysłodawca i założyciel teatru, Jan Tuźnik, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, wychował się w tym miejscu i tutaj postanowił spełniać swoje marzenia.

Starą stodołę dostał w prezencie od rodziców, którzy chcieli mu pomóc w realizacji planów. Był to tzw. strzał w dziesiątkę! Młody, pełen pomysłów artysta stworzył w tym miejscu coś niebywałego – profesjonalny teatr! Nazwa miejsca, Klepisko, oznacza udeptaną ziemię w dawnych stodołach, gdzie pod strzechą – podobnie jak tutaj – przechowywano pszenicę.

Teatr na Klepisku rozpoczął swoją działalność 14 sierpnia 2015 r. premierowym spektaklem „Stypa” w reżyserii Magdaleny Czajkowskiej, inspirowanym rozmowami z tutejszymi mieszkańcami. Od tej pory „pod strzechą” zmodernizowanej stodoły Jana Tuźnika, aktora, menadżera i dyrektora artystycznego, dzieją się rzeczy niebywałe, a czasami wręcz magiczne!

Odbywają się tutaj koncerty (m.in. Dziady Kazimierskie, chór Widymo, Desire Duo, Neo Klez, Groen), spektakle (m.in. “Władcy” na motywach słynnej powieści Williama Goldinga “Władca much”, spektakl Teatru Improwizacyjnego Innymi Słowy, baśniowy larp “Saga o Ulvedalen”), wystawy fotografii i malarstwa, warsztaty rysunkowe i warsztaty slackline (wykonywanie wszelakich ewolucji na taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami 50 cm nad ziemią). Teatr na Klepisku to nie jest typowy teatr, to miejsce szczególnej więzi artystów z widzami, którzy mogą aktywnie uczestniczyć w niecodziennych widowiskach. Magia Klepiska polega na tym, że znajduje się w niezwykłym miejscu i daje widzom ogromną dawkę prawdziwych emocji i dobrej energii!

 

Agnieszka Stelmach

Występ kabaretu PKS

Kabaret PKS w Trzecim Księżycu !!!

W sobotę, 18 lutego w Trzecim Księżycu na kazimierskim Małym Rynku w zabytkowych jatkach koszernych w ramach Kazimierskiego Klubu Komediowego usłyszymy długo oczekiwane salwy śmiechu. Radość, szczęście i zbawienne sobotnie endorfiny dostarczy nam kabaretowa formacja PKS. Grupa zaprezentuje swój nowy program „Telewizyjne życie”.

Kabaret PKS to stosunkowo młody zespół. Założona w 2015 roku formacja składa się z trzech komików – Pawła, Karola i Sebastiana, od imion których powstała nazwa, a w najnowszym show zobaczymy Pawła Kozieł, Sebastiana Malisza oraz Marcina Zagrodnika. Kabaret PKS w swojej nowej trasie „Telewizyjne Życie” miał już wiele przystanków w różnych miejscach Polski. PKS rozśmieszał już Lublin, Warszawę, Legnicę czy też mały Kurzętnik koło Olsztyna. Przyszedł czas na Kazimierz, a mając w pamięci ich ostatni występ w Przystanku Korzeniowa zabawa będzie gwarantowana!

– „Telewizyjne życie” to program o życiu i telewizji. Jak wąska jest granica pomiędzy tymi dwoma obszarami, przekonają się Państwo oglądając PKS już w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny (zabytkowe jatki koszerne)

rezerwacje: sms 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl

bilety: 20 pln

kiedy: sobota 18 lutego godz. 20:00

Kabaret PKS w Kazimierzu Dolnym
Kabaret PKS

 

 

Podwieczorek z Kapelą Zgoda

Podwieczorek przy fortepianie z Kapelą Zgoda.

W sobotnie popołudnie zapełniła się sala KOKPiT-u. Kapela Zgoda wystąpiła z programem muzycznym pod tytułem : „Podwieczorek przy fortepianie”. W programie znalazły się przeboje m.in.Hanki Ordonówny, Edit Piaff, oraz inne przeboje wykonawców okresu międzywojennego jak również z lat 40, 50 i 60. Usłyszeliśmy przeboje kresowe oraz scenki kabaretowe .

Kapela Zgoda wystąpiła w składzie: Laura Krasowicz, Dorota Pawłowska, Elżbieta Nowakowska, Jerzy Kuna oraz Sławomir Doraczyński.

Owacyjnie często ze wspólnym śpiewem Kapela Zgoda rozgrzała publiczność, która nie mogła się pomieścić w małej Sali KOKPI-t.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny występ .

Nordic Walking w Kazimierzu

Skye Steele w Trzecim Księżycu!

Już w piątek 3 lutego zapraszamy na koncert niezwykle utalenowanego Skye’a Steele – amerykańskiego człowieka orkiestry. Sky Steele gra na gitarze akustycznej, skrzypcach śpiewa oraz tworzy niepowtarzalne koncerty pozostajAce na długo w pamięci. Artysta, który spędził ostatnią dekadę w Nowym Jorku występując na scenie wraz Willie Nelson, Vanessą Carlton, Deer Tick, Jolie Holland, Shearwater i legendami awangardy jazzowej Anthonym Braxtonem i Butchem Morrisem zagra kameralny koncert w Trzecim Księżycu i zabierze Nas w wyjątkowy, nowojorski, miejski, muzyczny świat. Niepowtarzalna okazja. Skype Steele w Kazimierzu!

 

Trzeci Księżyc (zabytkowy budynek jatek koszernych)

Mały Rynek 1

liczba miejsc ograniczona

rezerwacje: korzeniowa@kazimierzdolny.pl, SMS 502722432

dla artysty: 20 pln

 

Muzyka:

Growing Song – https://youtu.be/aQA738fQKYE

FB : https://web.facebook.com/skyesteele

Oficjalna strona: http://skyesteele.com/