Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Teatr na Klepisku

Teatr na Klepisku w Kazimierzu


Teatr na Klepisku mieści się w autentycznej stodole we wsi Skowieszynek, oddalonej o 5 km od Kazimierza Dolnego. Pomysłodawca i założyciel teatru, Jan Tuźnik, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, wychował się w tym miejscu i tutaj postanowił spełniać swoje marzenia.

Starą stodołę dostał w prezencie od rodziców, którzy chcieli mu pomóc w realizacji planów. Był to tzw. strzał w dziesiątkę! Młody, pełen pomysłów artysta stworzył w tym miejscu coś niebywałego – profesjonalny teatr! Nazwa miejsca, Klepisko, oznacza udeptaną ziemię w dawnych stodołach, gdzie pod strzechą – podobnie jak tutaj – przechowywano pszenicę.

Teatr na Klepisku rozpoczął swoją działalność 14 sierpnia 2015 r. premierowym spektaklem „Stypa” w reżyserii Magdaleny Czajkowskiej, inspirowanym rozmowami z tutejszymi mieszkańcami. Od tej pory „pod strzechą” zmodernizowanej stodoły Jana Tuźnika, aktora, menadżera i dyrektora artystycznego, dzieją się rzeczy niebywałe, a czasami wręcz magiczne!

Odbywają się tutaj koncerty (m.in. Dziady Kazimierskie, chór Widymo, Desire Duo, Neo Klez, Groen), spektakle (m.in. “Władcy” na motywach słynnej powieści Williama Goldinga “Władca much”, spektakl Teatru Improwizacyjnego Innymi Słowy, baśniowy larp “Saga o Ulvedalen”), wystawy fotografii i malarstwa, warsztaty rysunkowe i warsztaty slackline (wykonywanie wszelakich ewolucji na taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami 50 cm nad ziemią). Teatr na Klepisku to nie jest typowy teatr, to miejsce szczególnej więzi artystów z widzami, którzy mogą aktywnie uczestniczyć w niecodziennych widowiskach. Magia Klepiska polega na tym, że znajduje się w niezwykłym miejscu i daje widzom ogromną dawkę prawdziwych emocji i dobrej energii!

 

Agnieszka Stelmach

2 Comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *