Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktualności

Kazimierskie Regaty na Wiśle

Kazimierskie Regaty na Wiśle

W sobotę 02 września zapraszamy Państwa na Regaty Kazimierskie. Impreza odbędzie się w siedzibie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego (al. Króla Kazimierza 1) od godz 15:00
W tym roku impreza przesuwa się  na pierwszy weekend września. Wygląda na to że będziemy mieli z tego względu więcej uczestników i większą publiczność i tak już zostanie na kolejne lata. Do grona organizatorów dołącza Miasto Kazimierz!
Plan biegów przedstawia się następująco : wszystkie kategorie „chodne” ruszają o g.15 z 360-tego kilometra w górę rzeki jednocześnie i muszą bieg ukończyć pod rygorem dyskwalifikacji do godziny 16,30, kiedy to z linii mety, kilometr 359 (przystań statków), o 16,30 rozpocznie się Bieg harpaganów, kategoria „spławna”, tylko na wiosłach w dół, do kilometra 360 oznaczonego boją. Dzięki wsparciu Dwóch Żywiołów uruchamiamy Kategorię lekką (kajak, canoe, sup)!

Wstępne zgłoszono pięć żaglowców, w pozostałych kategoriach weźmie udział kilkanaście załóg. Zainteresowaniem cieszy się Kategoria Pań, ogłaszana w poprzednich edycjach lecz jak dotąd nierozegrana. Przewiduje się bieg „chodny” czyli pod prąd potem Bieg harpaganów. Tak więc każda załoga ma szanse wrócić z Regat z dwoma medalami: „spławnym” i „chodnym”.  

Po biegu około godziny 17, przewidywane gry i zabawy zespołowe  na wodzie w górnym oczku przy przystani kajakowej Dwa Żywioły, Przeciąganie kajaka na linie, slalom na kajakach, supach i dętkach, pływanie tyłem itp. Po zawodach piknik wodniacki z koncertem szant Michał Pastuszak & Bard Band  na scenie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego.
Zgłoszenia załóg do organizatora regat (Lifetime Productions Paulina i Piotr) przyjmowane są w przystani Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego, al. Kazimierza Wielkiego 1 w sobotę 02.09.2023 do godziny 12:00.
Zapisy zawodników  w kategorii lekkiej (kajak, canoe, sup )telefonicznie numer tel 501 352 777 Piotr.
 
Serdecznie zapraszamy!
Zobaczcie jak spektakularnie było w poprzednim roku – fotorelacja na FB

Co robić w Kazimierzu Dolnym? 5 atrakcji

Kazimierz Dolny nad Wisłą to perła polskiego renesansu, skrywająca w sobie wiele sekretów i niesamowitych historii. Jeśli planujesz wizytę w tym urokliwym miasteczku, oto kilka propozycji, które pozwolą Ci w pełni doświadczyć jego atmosfery:

 1. Wspinaczka na Górę Trzech Krzyży – Nie tylko ze względu na panoramiczny widok, ale również dla symbolicznego znaczenia tych krzyży, stawianych jako wotum dziękczynne po zarazach. Zachód słońca obserwowany z tego miejsca jest szczególnie magiczny i pozwala na chwilę zadumy nad przepiękną panoramą miasteczka.
 2. Spacer po Rynku – Sercem Kazimierza Dolnego jest jego rynek, gdzie czuje się ducha minionych epok. Wybrukowane uliczki, renesansowe kamieniczki, a także liczne kawiarnie i restauracje zachęcają do spędzenia tu czasu. Warto również odwiedzić miejscowe galerie sztuki, w których prezentowane są prace lokalnych artystów.
 3. Wizyta w Kamieniołomach – Te niezwykłe, naturalne labirynty to miejsce, które kiedyś tętniło życiem dzięki pracującym tu kamieniarzom. Dzisiaj można tu podziwiać fascynujące formacje skalne oraz dowiedzieć się więcej o technikach wydobycia i obróbki kamienia.
 4. Rejs po Wiśle – Wisła, królowa polskich rzek, stanowi nieodłączną część krajobrazu Kazimierza Dolnego. Korzystając z lokalnych ofert, można wybrać się na spokojny rejs, podczas którego opowiadane są historie i legendy związane z rzeką i miastem.
 5. Odprężenie się w Łaźniach Żydowskich – To miejsce pełne jest historii. Dawniej była to część codziennego życia miejscowej społeczności żydowskiej. Dziś, w ramach Muzeum Nadwiślańskiego, można nie tylko poznać historię Łaźni, ale także zagłębić się w bogatą kulturę i tradycję żydowską tego regionu.

Dodatkowo, w zależności od pory roku, Kazimierz Dolny tętni życiem dzięki różnorodnym festiwalom – od muzycznych, przez filmowe, po te poświęcone lokalnym tradycjom. Miasteczko przyciąga także miłośników przyrody, oferując liczne szlaki piesze i rowerowe, prowadzące przez malownicze okolice, pełne wąwozów, pól i lasów.

Kazimierz Dolny to miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością, oferując każdemu odwiedzającemu niezapomniane przeżycia. Warto pozwolić sobie na chwilę relaksu i podróż w czasie w tym niezwykłym zakątku Polski.

Startuje 17. BNP Paribas Dwa Brzegi 

Przed nami cały tydzień z najlepszym kinem z całego świata i sztuką na najwyższym poziomie. Od 29 lipca do 6 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa 17. BNP Paribas Dwa Brzegi.

Na początek pierwszego dnia proponujemy „Hourię” (godz. 10:00, kino We Love Cinema), czyli film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour. To pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca. Następnie pokaz „Dziewczyńskich historii” (godz. 12:15, kino We Love Cinema), a po nim spotkanie z reżyserką Agnieszką Borzym (godz. 13:30, Sala Złota). Dziś rusza Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (pierwszy blok o godz. 14:15, Małe Kino). Po seansie spotkanie z twórcami.

Po konferencji prasowej (godz. 14:30, Sala Złota) — oficjalnie otwarcie: gala 17. BNP Paribas Dwa Brzegi połączona z projekcją nagrodzonych na festiwalu w Cannes „Opadających liści” Akiego Kaurismäkiego (godz. 18:00, kino We Love Cinema). Natomiast w ramach otwarcia Kina na Zamku o godz. 21:00 na Zamku w Kazimierzu Dolnym (ul. Zamkowa 3) zaprezentujemy komedię z Tonim Servillo w roli głównej „Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese.

W programie jeszcze inne projekcje — „Pieśni wielorybów” (godz. 16:00, kino We Love Cinema) i pokazywany w Cannes „Porwany” w reżyserii Marco Bellocchio (godz. 20:45, kino We Love Cinema). Wieczorem w Małym Kinie (godz. 21:00) seans filmu „Norwegian Dream” polsko-norweskiego reżysera Leiva Igora Devolda ze specjalnym wstępem obecnych w Kazimierzu Dolnym aktora Huberta Miłkowskiego i producenta Bartłomieja Glińskiego.  W niedzielę możliwość spotkania z twórcami w Sali Złotej o godz. 11:00.

BNP Paribas Dwa Brzegi to nie tylko święto filmu, lecz także okazja, by obcować ze sztuką. Program festiwalowych wystaw otwieramy już dziś o 12:00 w Galerii Ogródek Sztuki wystawą „Mika i Lulek Popopośki” Marii i Jerzego Krzysztoporskich. Wieczorem zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:

— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;

— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;

— Małe Kino — ul. Szkolna 1
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

BNP Paribas Dwa Brzegi – Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

Inaugurację festiwalowych wystaw zaczynamy już 29 lipca o godz. 12:00 w Galerii Ogródek Sztuki ekspozycją „Mika i Lulek Popopośki” autorstwa Marii i Jerzego Krzysztoporskich. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się druga edycja Małego Festiwalu Sztuki na Lubelskiej (30 lipca), inicjatywa kilkunastu galerii znajdujących się przy ulicy Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym. Prezentują one różnorodne dziedziny sztuki, takie jak malarstwo, rzeźbę, ceramikę, grafikę — sztukę, która zyskuje uznanie widzów na całym świecie.

Po raz czternasty artystki i artyści powiązani z Kazimierską Konfraternią Sztuki będą prezentować swoje prace w kanale rzeki Grodarz – zapraszamy na wystawę Kanał Sztuki 4 sierpnia. Dodatkowo, ciekawe ekspozycje odbędą się w innych galeriach miasteczka oraz w oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego i Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Wśród nich są: „Szarość i Absurd u schyłku PRL-u” (Andrzej Kiełbowicz, fotografia), „Plakat z czasów wojny” (Zukentiy Gorobyov), „Horyzont zewnętrzny – horyzont wewnętrzny” (Antoni Starowieyski), „Łukaszowcy: Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”, a także cykl wystaw „Zainspirowani Szukalskim” oraz „Bruno Schulz i jego arka wyobraźni”. Ostatnia z wymienionych wystaw niebawem się kończy, jednak będzie można ją odwiedzić podczas Festiwalu 29 lipca.

Osoby szukające artystycznych inspiracji mają szansę wysłuchać wyjątkowych twórców. Pisarka i reportażystka Agata Tuszyńska opowie o swojej nowej książce „Czarna torebka” (3 sierpnia), a malarz i twórca plakatów Rafał Olbiński przedstawi swoją książkę „Nowy Jork. W poszukiwaniu niestraconego czasu” (2 sierpnia). Oba wydarzenia odbędą się w Dzwonnicy Kultury.

Lokalni przewodnicy przeprowadzą interesujące wycieczki — 30 lipca odbędzie się spacer filmowy z Danutą Borzecką „Kazimierz poniekąd filmowy”, a 2 sierpnia zapraszamy na rejs po Wiśle z dr Andrzejem Pawłowskim „Wiślano-krajobrazowy szlak filmowy”. Dla miłośników win, Winnica Kazimierskie Wzgórza organizuje codzienne degustacje, w tym Atelier Konesera. Sztuka polskiego wina — spotkania degustacyjne z winiarzami.

To tylko część propozycji. W programie koncertów znajdzie się kolejna edycja Jazznowiec Festiwal. 5 sierpnia na Zamku w Janowcu wystąpią Trio 4 Chet oraz Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz. Od 30 lipca do 5 sierpnia na kazimierskim Rynku, dzięki inicjatywie Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, na scenie plenerowej będzie można bezpłatnie posłuchać takich artystów, jak: Hania i Kuba Derej, Ptaszkowie Śpiewali, Sviatyj, Moriah Woods czy Miss God.

Serdecznie zapraszamy także do Klubu Festiwalowego, którego siedziba w tym roku znajduje się w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Szczegółowe opisy powyższych wydarzeń znajdują się w zakładce SEKCJE PROGRAMU.

Program wystaw, koncertów i spotkań na każdy dzień: https://dwabrzegi.pl/wystawy-koncerty-spotkania/

Program do pobrania: https://dwabrzegi.pl/program_festiwalu_2023.pdf

Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi odbywa się od 29 lipca do 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do subskrypcji naszych newsletterów.

X edycja Kazimiernikejszyn

Już 12-16 lipca, w Kazimierzu Dolnym, jubileuszowa X edycja Kazimiernikejszyn, czyli energetycznych koncertów i jasnej strony mocy zmiksowanej z zabawą po świt i magią Kazimierza Dolnego.
Koncerty największych polskich (i nie tylko) gwiazd, autorskie przygody, spotkania ze specjalnymi gośćmi i jedyny taki czas od relaksu po szaleństwo. No i publiczność jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej.

Chcesz zatopić się w tańcu na silent disco na środku rynku w Kazimierzu Dolnym? Doświadczyć Czasu na P? Pobawić się rodzinnie na Dobry Dzieciak Party? Pójść na energetyczne koncerty w Kamieniołomach, gdzie scena stoi tuż pod skałami? Bawić się do 8 rano na codziennych after party? Stoczyć wielką bitwę na poduszki?

To tylko mała część tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu.

Kazimiernikejszyn to nie dająca się podrobić atmosfera ceniona od lat zarówno przez festiwalowiczów jak i artystów.

Ogłoszeni Artyści:

 • Silent Disco na Rynku Kazimierza Dolnego (12.07), środa
 • Kazimierska Orkiestra Dziadowska (13.07), czwartek
 • Blenders (13.07), czwartek
 • Nosowska (13.07), czwartek
 • Vito Bambino (13.07), czwartek
 • Kaśka Sochacka (14.07), piątek
 • Natalia Przybysz (14.07), piątek
 • Dubioza Kolektiv (14.07), piątek
 • Karaś/ Rogucki (14.07), piątek
 • Paprodziad i Pęczak (15.07), sobota
 • Fisz Emade Tworzywo (15.07), sobota
 • Igo Walaszek / Igo (15.07), sobota
 • Bajm (15.07), sobota

Organizatorzy obiecują, że X edycja będzie dopieszczona pod każdym względem.

Przybywajcie, a sami doświadczycie.

Agnieszka Chylińska w Kazimierzu Dolnym – koncert

Agnieszka Chylińska, jedna z najbardziej cenionych i popularnych polskich wokalistek, dołącza do gwiazd występujących w letniej serii koncertów plenerowych Muzyczny Kazimierz. Tegoroczna edycja odbędzie się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, a Chylińska wystąpi na scenie 29 lipca 2023 roku​.

Pojawienie się Chylińskiej na Muzycznym Kazimierzu następuje po wielkim sukcesie jej trasy koncertowej „NEVER ENDING SORRY”, która szybko okazała się wielkim sukcesem i została wyprzedana jeszcze przed premierą płyty​. Nowy album artystki, zatytułowany „NEVER ENDING SORRY”, ukazał się po czterech latach przerwy. Składa się z 13 piosenek, z których dwie, „JEST NAS WIĘCEJ” i „KIEDYŚ DO CIEBIE WRÓCĘ”, już zdążyły zyskać popularność​.

Nowy projekt Chylińskiej to nie tylko muzyka, ale także film. Teledyski do pierwszych singli, w których obok artystki główną rolę grają wybitni aktorzy Adam Woronowicz i Piotr Głowacki, rozwijają fabułę w kolejnych obrazach filmowych. Jak sama artystka mówi, marzeniem jest dla niej film, a jej najnowszy projekt stanowi płynne przejście z muzyki właśnie w ten filmowy świat​.

Wcześniej ogłoszono także występy takich artystów jak Kult, Nocny Kochanek, Lady Pank, LemON oraz Mrozu. Wszystkie koncerty odbędą się w Kamieniołomach, a bilety są już dostępne do sprzedaży​.

Chylińska przez lata przyzwyczajała swoich słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze. Tym razem postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem. Artystka mówi o swoim najnowszym projekcie: „Jest to dla mnie powrót do starego dobrego grania żywej muzyki. Tak bardzo zależy mi na tym, żeby koncerty najbliższej trasy były dowodem na to jak bardzo chciałam dać ludziom tę płytę”​​.

SPRZĄTANIE KAZIMIERZA 2023


Warning: Undefined array key "file" in /home/kazimier/domains/kazimierzdolny24.pl/public_html/wp-includes/media.php on line 1712

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Sprzątaniu Kazimierza”. Włączyć się może każdy. Cel jest jeden: zebrać śmieci, które szpecą wąwozy, punkty widokowe i ścieżki spacerowe na terenie Miasta i Gminy.

15 kwietnia 2023

godz. 11:00 – Zbiórka na kazimierskim Rynku, tuż przy studni (tam podzielimy się na zespoły oraz rozdamy worki i rękawice)
godz. 15:00 – Ognisko w Porcie Jachtowym dla uczestników sprzątania

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Kazimierz Dolny oraz wszystkich chętnych do udziału w kolejnej społecznej akcji sprzątania Miasteczka. Jak co roku sprzątać będziemy najpiękniejsze, a co za tym idzie, najczęściej odwiedzane zakątki Kazimierza.
Akcje zbierania śmieci odbywają się regularnie co roku i oparte są na pracy społecznej wolontariuszy, którzy swój wolny czas decydują się poświęcić właśnie na sprzątanie. Poza najpopularniejszymi wąwozami porządkowano już koryto rzeki Grodarz, teren kamieniołomu czy ruiny zamku w Bochotnicy. Tak więc każde ręce do pracy są mile widziane i teraz. Zadbajmy o nasz Kazimierz!

Wielkanocny poniedziałek w Kazimierzu Dolnym

W Wielkanocny poniedziałek Rynek Kazimierza Dolnego zapełnił się turystami niczym w sylwestrową noc. Na sygnałach bojowych wiechała równo o 12.oo Ochotnicza Straż Pożarna dając popis lania wodą . Nikt nie uciekał mimo, że wody nie żałowano.

Strażacy w akcji
Ogladanie w bezpiecznej odległości
Woda w wozach zaczyna się kończyć

Jakby było mało atrakcji tego dnia w Kazimierzu sypnęło gradem a pod koniec dnia ujrzeliśmy piękną podwójną tęczę…

Było super. Zapraszamy na długą majówkę.

Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa

Ból kręgosłupa to przypadłość, z którą zmaga się wiele osób. Siedzący tryb życia oraz niedobór aktywności fizycznej sprawiają, że niemal każdy doświadczył dyskomfortu w jednym z odcinków kręgosłupa. Według badań z nawracającym bólem zmaga się nawet 70% ludności z krajów wysokorozwiniętych. Dobra wiadomość jest jednak taka, że z bólem można skutecznie walczyć i zapobiegać jego pojawieniu się, wykonując ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa.

Połącz trening EMS i ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa

Regularne wykonywanie ćwiczeń, które przywołamy poniżej, może być wyzwaniem, szczególnie jeśli nie lubisz aktywności fizycznej i nie chcesz długo czekać na efekty. W takiej sytuacji idealne rozwiązanie stanowi trening EMS, w którego program wpisane są ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. Możesz zrealizować go w studiu BodyTec20+, w jednym z sześciu polskich miast. Czeka na Ciebie ponad piętnaście siłowni w Łodzi, Pabianicach, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach i Częstochowie.

Na czym polega fenomen treningu EMS? Podczas krótkiej sesji treningowej wykonujesz lekkie ćwiczenia aerobowe, pod indywidualną opieka trenera personalnego. Dzięki specjalnemu kombinezonowi z podpiętymi elektrodami Twoje mięśnie pracują znacznie wydajniej niż podczas klasycznego treningu na siłowni. W ten sposób w krótkim czasie uzyskujesz lepsze efekty. Sesja EMS trwająca 25 minut może przynieść podobne efekty jak 2 godziny ćwiczeń na siłowni! Program treningowy, który zrealizujesz z BodyTec20+, będzie uwzględniał indywidualne potrzeby. Jeżeli masz problemy z bólem kręgosłupa – także ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa.

Czy są ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa, które można wykonać w domu?

Oczywiście! I to właśnie od nich warto zacząć walkę z bólem. Ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa to przede wszystkim wysuwanie głowy, obroty ramion, przyciąganie barków do głowy, wznoszenie za plecami splecionych dłoni, wznoszenie bioder na leżąco oraz koci grzbiet. Jak często należy wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa? Zawsze, gdy pojawia się ból warto wstać i choć przez chwilę poćwiczyć. Jednak reagowanie na ból to zdecydowanie za mało. Pomyśl o zwiększeniu aktywności fizycznej, regularnych treningach, ćwiczeniach rozciągających, a także o zmianie codziennych nawyków. Jakich? Wybieraj schody zamiast windy, na krótkich trasach wybierz spacer zamiast przejażdżki samochodem, spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu. Drobne zmiany mogą mieć ogromne znaczenie.

Skorzystaj również z próbnego treningu w studiu BodyTec20+, w czasie którego poznasz możliwości, jakie oferuje trening EMS.

Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości…

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszej odsłonie cyklu „Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości”. Za pomocą tej akcji, chcemy skupić się na odwiedzających nas poza sezonem parach i stworzyć dla nich atrakcyjne środowisko dla spędzanego wspólnie czasu. Walentynki 2023 wydają się idealną okazją by rozpocząć tego rodzaju akcję. Liczymy na Państwa wsparcie i aktywny udział w rozpoczęciu tej inicjatywy.

Poniżej kilka szczegółów:

 1. W 2023 roku planujemy co najmniej 6 akcji z cyklu „Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości” 
 2. Lista podmiotów biorących udział w akcji będzie publikowana w naszych mediach cyfrowych.
 3. By wziąć udział w inicjatywie „Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości” wystarczy zgłosić się mailowo lub telefonicznie, akcja będzie się odbywać w terminie 10-19 luty 2023.
 4. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie specjalnej oferty dla odwiedzających Państwa Gości    (może to być: rabat, herbatnik, extra konfitura do herbaty, drobiazg dodany do aktualnej oferty, kawa lub cokolwiek, co może być miłe dla odwiedzających Państwa w tym terminie Gości)
 5. Uczestnicy akcji zostaną oznaczeni specjalnymi naklejkami certyfikującymi oraz otrzymają pakiet bezpłatnych pocztówek okolicznościowych dla swoich Gości.
 6. Gość może skorzystać z Państwa oferty po przedstawieniu „tajnego hasła”. Hasło zapisane będzie na unikatowej dla każdej edycji pocztówce dystrybuowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Na tej pocztówce Goście będą zbierać potwierdzenie skorzystania z Państwa usług. Potwierdzeniem będzie Państwa pieczątka bądź podpis.
 7. Zebranie minimum 5 podpisów z różnych miejsc kwalifikuje odwiedzających Kazimierz Dolny w tym terminie Gości do odebrania specjalnie przygotowanego okolicznościowego plakatu. Pamiątkowy prezent uczestnicy odbiorą w Centrum Informacji Turystycznej.
 8. Lista firm/partnerów uczestniczących w akcji zostanie zaprezentowana w materiałach drukowanych oraz mediach cyfrowych miasta (KOKPiT, Dzwonnica Kultury, Urząd Miasta)
 9. Walentynki są pierwszą edycją tej inicjatywy, kolejne edycje będziemy ogłaszać wkrótce.

Zapraszamy do zgłaszania udziału w terminie do 7 lutego 2023. Zgłoszenia przyjmujemy na adres:

cit@kokpit.com.pl lub pod numerem telefonu 81 881 07 09 (godz. 9.00-16.00).

Liczymy na Państwa. Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości.

Walentynki 2023 – Jak sprawić radość bliskiej osobie w ten dzień?

Walentynki to szczególny dzień, w którym możemy okazać uczucia bliskiej osobie. Jak sprawić, by ten dzień był wyjątkowy i zapisał się w pamięci? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz przybliżymy kilka ciekawych pomysłów i inspiracji, jak sprawić radość bliskiej osobie w Dzień Zakochanych.

Św. Walenty – historia dnia zakochanych

Św. Walenty jest uznawany za patrona zakochanych i święto miłości obchodzone jest 14 lutego każdego roku. Historia świętego Walentego sięga czasów starożytnych Rzymian, kiedy to pewien chrześcijanin o imieniu Valentine walczył o wyzwolenie swoich braci z więzienia. Niestety, za swoje działania został ukrzyżowany. Warto wspomnieć, że według legendy święty Walenty miał przed śmiercią napisać list do swojej ukochanej, w którym przekazał jej pozdrowienia od „twojego Walentego”. Od tego momentu data 14 lutego stała się dniem, w którym chrześcijanie obchodzili pamięć o świętym Walentym i okazywali sobie miłość.

W dniu 14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli Walentynki. Jak się okazuje, jest to dość młody zwyczaj, który narodził się w Stanach Zjednoczonych dopiero w XIX wieku. Jednak szybko rozprzestrzenił się na cały świat i dziś jest obchodzony w wielu krajach. Dlaczego tak się stało?

Powód jest prosty – każdy lubi otrzymywać prezenty i być kochanym. A Walentynki to idealny moment, aby pokazać bliskiej osobie, jak bardzo ją kochamy. Jak wiadomo, najważniejsze są gest i intencja, a nie wartość prezentu. Dlatego też w tym dniu możemy sprawić radość ukochanej osobie bez wydawania fortuny.

Jak przygotować niepowtarzalną niespodziankę

„Niepowtarzalna niespodzianka” to coś, co wywoła uśmiech na twarzy bliskiej osoby i sprawi, że poczuje się wyjątkowo. Aby ją przygotować, potrzebujesz tylko chwili czasu i trochę kreatywności. Pamiętajcie: nie ważne ile kosztuje prezent, ale jak bardzo jesteśmy w stanie się do niego przyłożyć.

Pierwsza rzecz, o której musisz pamiętać to data Walentynek. Następnie warto zastanowić się nad tym, jaki prezent chcemy kupić naszej drugiej połówce. Przykładem kreatywnego prezentu może być pościel na prezent. Możemy skupić się na czymś praktycznym, co będzie nam się przydawało każdego dnia lub postawić na coś bardzo ekspresyjnego.

Pokaz kreatywności – prezenty DIY

Prezenty robione własnoręcznie to świetny sposób na pokazanie bliskiej osobie, jak bardzo ją kochamy i cenimy. Jeśli chcemy się wyróżnić, warto zainwestować czas i energię w stworzenie czegoś unikatowego. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezent DIY dla ukochanego/ukochanej. Możesz je dostosować do swoich potrzeb i upodobań.

Przykładem takiego prezentu może być np. album ze zdjęciami – idealny prezent dla rodziny lub przyjaciół. Wystarczy przygotować odpowiednią liczbę zdjęć, a następnie oprawić je w ramki lub ozdobić specjalną kartką papieru. To prosty, ale efektowny prezent, który sprawi

Co warto wiedzieć o słodyczach na Walentynki

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzi się 14 lutego. Jest to idealny moment, aby podarować bliskiej osobie słodki upominek w postaci czekoladek, ciasteczek czy innego słodkiego specjału. Jeśli chcesz sprawić radość swojemu partnerowi lub partnerce, warto wiedzieć, jaki rodzaj słodyczy będzie dla nich najlepszy.

Czekolada to jeden z najpopularniejszych prezentów na Walentynki. Można ją kupić w różnych smakach i kształtach, a także zdobiona różnymi dodatkami. Czekoladki mogą być więc idealnym upominkiem dla każdego. Aby urozmaicić prezent, można do niego dołączyć lizaka albo inne słodkie przek

Gdzie się wybrać na randkę?

Jeśli szukasz pomysłu na romantyczną randkę w Walentynki, to dobrze trafiłeś! Postaramy się pomóc Ci wybrać miejsce, które sprawi radość Twojej drugiej połowie.

Randka w ciemnym kinie to propozycja dla par, które lubią seans filmowy. Możecie wybrać ulubiony film i obejrzeć go razem. A może postawicie na coś nowego? Warto spróbować!

Kolejnym pomysłem jest randka w restauracji. Wybierzcie swoją ulubioną knajpkę i cieszcie się smacznymi potrawami we dwoje. Pamiętajcie o tym, żeby zarezerwować stolik z wyprzedzeniem, bo w Walentynki każda restauracja jest bardzo oblegana. My polecamy Bajgiel – najlepszą restaurację w Kazimierzu Dolnym

Walentynki w Kazimierzu Dolnym

Ten rok był trudny dla wszystkich i dlatego tak ważne jest, abyśmy docenili naszych bliskich. Jeśli chcesz sprawić radość bliskiej osobie w ten dzień wykorzystać jeden z naszych pomysłów przedstawionych w tym artykule.

Jedziemy na narty do Kazimierza Dolnego.

Kazimierz Dolny w zimowej szacie.

Zima wreszcie powróciła do Kazimierza Dolnego. Jest śnieg, lekki mrozik. Doskonała pogoda na spacery po okolicy. Stoki narciarskie już otwarte. Instruktorzy w gotowości do nauki jazdy na nartach. Warto wybrać się na krótki wypad narciarski , ferie zimowe to doskonała okazja.

Zapraszamy .

Stoki narciarskie ruszają.

W czwartek 15.12.22 planowane jest otwarcie stacji narciarskiej w Kazimierzu Dolnym. Od kilku dni trwa intensywne naśnieżanie stoków, ratraki pracują nad przygotowaniem wszystkich tras zjazdowych.

Podobne prace trwają w Rąblowie i Parchatce. Przypuszczalny termin otwarcia to najbliższa sobota. Dokładne informacje dostępne są na stronach internetowych .

Do dyspozycji narciarzy we wszystkich ośrodkach pozostają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, gastronomia, szkółki narciarskie. Stoki posiadają sztuczne oświetlenie co pozwala szusować do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do Kazimierza Dolnego, który jest doskonałą bazą wypadową na narciarskie stoki. Odległość do Rąblowa to 12 km a do Parchatki 7 km. Noclegi w kwaterach prywatnych , hotelach, pensjonatach liczne restauracje w pełnej gotowości do kolejnego sezonu narciarskiego 2022/23.

Do zobaczenia.