czwartek, 20 czerwca, 2024

Park Labiryntów w Rąblowie

Share

Park Labiryntów w Rąblowie
W samym centrum Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy,  znajduje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju  Park Labiryntów.

park labiryntów

Wyjątkowy w swoim układzie, zadziwiający tematyką, nasycony atrakcjami sprawia, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Dzieci świetną zabawę w wiosce tematycznej, dorośli miejsce do rekreacji, wypoczynku i refleksji.  W wielu obudzi się wena twórcza, zaszczepiona w kazimierskich galeriach sztuki, inni zobaczą piękno nałęczowskich ogrodów, dusza każdego dozna refleksji nad wartościami tego świata. Wszyscy poznają piękno regionu, jego kulturę i zabytki, nieznane tajemnice.  Uczestnicząc w quest’ach odnajdziemy ukryty skarb, a dojście do celu  uczyni z Was odkrywców.
Chętni będą mogli także odwiedzić Park Miniatur znajdujący się tuż obok.
Zapraszamy!
Atrakcje
Dla naszych gości mamy przygotowanych wiele ciekawych atrakcji.

labir2
Labirynty
Ten uroczy zakątek, to jedyny w Polsce Park pięciu labiryntów, gdzie rozwiążesz kolejne zagadki roślinnych łamigłówek. Od najłatwiejszych tras dla dzieci w trawie zielonej,  pośród rodzimych truskawek, przez labirynt różany – piękny i pachnący, po czarujący barwami labirynt z kwiatów. Najmłodszych spotka tu nagroda i przednia zabawa na kolorowych dmuchańcach.
Gdy otoczy Cię już aura zdobywcy, sprawdzisz się w trzech kolejnych odsłonach w najtrudniejszym parku szmaragdowej thui. Rzecz warta zachodu, choć thujki jeszcze małe i muszą rosnąć, lecz trasa długa i dobrze wytyczona. Cztery kilometry korytarzy przywiodą Cię po laur zwycięzcy. W nich odnajdziesz  7 ukrytych  miejsc i narzędzia, by to potwierdzić. Możesz też wziąć udział w zabawie w trzy kolory.  Zapisane na kolorowych kartkach wyrazy, sprawdzą Twoją pamięć oraz niewątpliwą zdolność układania haseł. Twoje osiągnięcia zostaną docenione szczególnym dowodem uznania…
Uzupełnieniem są labirynty edukacyjne, gdzie matematyka zachęci każdego, litery ułożą się we wszystkim znany ciąg a kolory pokażą drogę do celu.

labir 3
Galeria rzeźb
Tętniący życiem artystycznym Kazimierz Dolny, przyciąga rzesze wrażliwych na sztukę turystów. Odwiedzone galerie przywołują przyrodę regionu, jego zabytki i kulturę.
Także w naszym Parku zamyślisz się nad rzeźbami, oddającymi stan ducha ludowego artysty i wiary pokoleń. Wejdziesz w swoisty labirynt ducha.

Galeria kaplic i kapliczek
Zabytki kultury sakralnej to także krzyże przydrożne i kapliczki rozsiane po regionie. Częstokroć stawiane na rozstajach dróg, witały powracających z dalekiej wyprawy, przywoływały pamięć o cieple rodzinnego domu, bywa że żegnały, czasem na zawsze. Są trwałym śladem wydarzeń i wdzięczności mieszkańców Opatrzności i wstawiennictwa.
Rozproszone w terenie, u nas zebrane w postaci galerii fotogramów, stanowią szlak otwartych kościołów.
Ławki przeżyć

lab5
Ławka miłości –  by uczucia promieniały, a serca biły mocno
Ławka zgody – by myśli i słowa łączyły trwale
Ławka medytacji – by refleksja nad minionym pokazała dobrą przyszłość
Wypożyczalnia rowerów i kijków nordik walking
Dla wszystkich lubiących aktywną formę wypoczynku proponujemy kijki nordic walking, które pomogą Ci przejść  ścieżki naszego Parku.
Gdy zechcesz poznać walory Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, będziesz mógł usiąść na rower i przemierzać wspaniałe szlaki Płaskowyżu Nałęczowskiego, Równiny Bełżyckiej czy Kotliny Chodelskiej, a także  Małopolskiego Przełomu Wisły.  Urozmaicona rzeźba terenu, liczne jary i wąwozy lessowe na długo zapadają w pamięć odwiedzających te miejsca.

lab6
Wózki dla dzieci
Najmłodsze pociechy mogą zająć miejsca w specjalnych wózkach drewnianych, które siłą rąk opiekuna pozwolą zwiedzić cały Park.
Namiot Tipi
To frajda dla każdego. Czy w dzień słoneczny, czy w pogodę chmurną, odpoczniesz tutaj, zasięgniesz języka,  o historii miejsca, twórcach z okolicy, atrakcjach regionu, Wiśle błękitnej.

Przeczytaj również

Inne aktualności