Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nordic Walking

Nordic Walking
W Krainie Lessowych Wąwozów
Kraina Lessowych Wąwozów położona jest w zachodniej części województwa lubelskiego. Wspaniałe walory przyrodnicze i kulturowe sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki aktywnej.

Sieć parków Nordic Walking tworzy 15 lokalnych pętli, które prowadzą po Kazimierskim Parku Krajobrazowym, przez leśne trakty, gęste labirynty lessowych wąwozów oraz wzdłuż różnych pól. Pozwalają podziwiać Małopolski Przełom Wisły, wyjątkowe zabytki i sielskie krajobrazy.

Miłośnikom Nordic Walking proponujemy:

1. około 160km kilometrów oznakowanych tras
2. tablice pokazujące przebieg tras, ich długość oraz czas przejścia
3. miejsca umożliwiające zatrzymanie się na odpoczynek, rozgrzewkę, wykonanie ćwiczeń przed dalszym marszem, czy pomiar tętna
4. bezpłatne mapy parków Nordic Walking
Zapraszamy na wędrówki z kijkami po Krainie Lessowych Wąwozów
– maszeruj po zdrowie o każdej porze roku!

W każdej z pięciu gmin powstały trzy rodzaje tras w formie pętli o zróżnicowanej długości i poziomie trudności.

W gminie Janowiec:

1. Trasa zielona wiedzie głównie drogami oraz ścieżkami gruntowymi, polnymi i leśnymi. Na początku trasy mamy okazję zobaczyć monumentalny zamek w Janowcu, a także skansen zlokalizowany na terenie zamkowego parku.
2. Trasa żółta pozwala podziwiać piękną panoramę Małopolskiego Przełomu Wisły.
3. Trasa czerwona wiedzie przez Janowiec oraz wzdłuż urokliwego zalewu na rzece Plewce w Janowicach

W gminie Kazimierz Dolny:

1. Trasa zielona rozpoczyna się blisko centrum miasteczka, prowadzi przez wąwozy, wiedzie drogami wśród pól i sadów.
2. Na trasie żółtej , która wiedzie bulwarem nadwiślańskim oraz przez piękne wąwozy – zobaczymy wieś Mięćmierz – żywy skansen.
3. Trasa czerwona wiedzie malowniczą doliną Grodarza oraz przez bajkowy wąwóz Korzeniowy Dół.

W gminie Końskowola:

1. Trasa zielona prowadzi przez Końskowolę, gdzie znajdują się cenne zabytki, w tym kościół parafialny pw. Św. Anny, oraz przez miejscowość Stara Wieś z bulwarem spacerowym nad stawami.
2. Walorem trasy żółtej jest przebieg szerokimi drogami, pośród malowniczych pól różanych oraz wzdłuż lasu. Maszerując przemierzamy urokliwe jary, mijamy gospodarstwa szkółkarskie oraz sady.
3. Trasa czerwona prowadzi przez miejscowość Skowieszyn i Stary Pożóg oraz Las Stocki. Długi odcinek trasy biegnie przepięknymi wąwozami.
Z dala od miejskiego zgiełku, maszerując wśród urzekających krajobrazów zobaczymy wiele ciekawych miejsc!

W gminie Nałęczów:

1. Trasa zielona przebiega częściowo przez teren miejski, częściowo leśny. Odcinek trasy poprowadzony wzdłuż Alei Lipowej pozwala na podziwianie zabytkowych willi.
2. Trasa żółta, rekreacyjno-turystyczna, wiedzie przez miasteczko oraz Las Zakładowy.
3. Trasa czerwona prowadzi przez miejscowości Nałęczów, Cynków, Czesławie, Piotrowice. Marsz kończymy idąc ulicą Poniatowskiego w Nałęczowie, gdzie mijamy zabytkowe wille i dawną Ochronkę Żeromskiego.

W gminie Puławy:

1. Trasa zielona w większości prowadzi leśnymi drogami, idealnymi do uprawiania Nornic Walking. W położonym ok. 2km od trasy centrum Gołębia możemy podziwiać zabytki kościół parafialny oraz Domek Loretański.
2. Maszerując trasą żółtą, która w dużej części prowadzi leśnymi i polnymi ścieżkami, mamy również okazję zobaczyć zabytkowe obiekty w Górze Puławskiej, w tym kościół parafialny z osiemnastego wieku
3. Przebieg trasy czerwonej pozwala na obcowanie z nieskażoną przyrodą. Trasa czerwona prowadzi przez dawną wieś Bonów, bór sosnowy oraz Łąki Bonowskie.
Nornic Walking to nie tylko zdrowa dawka ruchu, ale też możliwość poznania piękna naszego regionu. To także świetny sposób na aktywne spędzenie weekendu z grupą przyjaciół lub wypoczynek z rodziną, a także udany urlop czy wakacje.

Organizujemy:

1. pobyty połączone z bogatym programem imprez turystycznych i rozrywkowych
2. wycieczki i wyjazdy

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *