wtorek, 23 lipca, 2024

Mini ZOO

Share

Minizoo w Niemcach .
W mini zoo turystów witają: Ignaś i Poziomka – sympatyczne osiołki, które rozczulą nawet największych ponuraków. Tuż obok nich spędzają czas południowoamerykańska lama Marian oraz, będący największą gwiazdą zwierzyńca, dwugarbny wielbłąd azjatycki Omar. Mieszkańcami zoo są także sympatyczne konie huculskie Nadir i Piknik oraz niemniej wdzięczne rodziny kóz afrykańskich i krówek azjatyckich. Są też stada wielkich strusi afrykańskich i australijskich emu, a do tego mnóstwo mniejszych ozdobnych kuraków i gęsi.
Po zwiedzaniu i obowiązkowej sesji fotograficznej można odpocząć chwilę pod zadaszeniem i rozłożyć się z drugim śniadaniem na przygotowanych stołach i ławeczkach lub rozpalić grill przy szałasie indiańskim. Potem warto zebrać się na odwagę, wsiąść na grzbiet hucuła (jeden z nich wystąpił w Ogniem i mieczem jako koń z armii Chmielnickiego) i skorzystać z oprowadzania na oklep po wybiegu. Plac zabaw, basen z piłeczkami i zamek dmuchaniec ze zjeżdżalnią dopełniają listy atrakcji.

Zwierzyniec i Park Rozrywki, ul. Spacerowa 8, Niemce, tel.: 81 7561556, 668854091, www.zwierzyniec-parkrozrywki.pl; czynne: od wiosny do jesieni, codziennie 9-19, a w październiku i listopadzie 9-16; bilety: 10 zł, ulg. 8 zł; inne atrakcje wg cennika na stronie internetowej.
Mały Ogród Zoologiczny, Turka 15, tel.: 601283352, www.malezc czynne: sb.-ndz. i dni świąteczne 10.00-19.00; bilety: 12 zł (zoo, plac trampolina); inne atrakcje wg cennika na stronie internetowej.

Nałęczowski zwierzyniec
Wycieczkę po uzdrowiskowym Nałęczowie wielbiciele przyrody mogą kon­tynuować w minizoo na peryferiach miasteczka. Zwierzęta są tam niewiel­kie, ale radość – jaką dzieciom daje kontakt z nimi – ogromna. Obok kóz, owiec, kaczek, kur i innych przedstawicieli zwierząt z typowego wiejskiego gospodarstwa, w małym zoo mieszkają też świnki morskie, tchórzofretki, norki i lis polarny.
Nałęczowski Zwierzyniec „Małe Zoo”, ul. Kamieniak 23B (dojazd od ul. Kombatantów), tel.: 665363262, www.minizoo.naleczow.com.pl, minizoo@naleczow.com.pl; czynne: codz. od 10.00 do zmroku.

Zobacz także  "Uloterapia" - Moc Uzdrawiania z Ula w Kazimierzu Dolnym

Zoo Park Zwierząt Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie
Najnowsza atrakcja Wojciechowa, agroturystycznej i kowalskiej wsi, położonej przy popularnej weekendowej trasie z Lublina do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, to prywatne zoo. Na kilkuhek­tarowym terenie mieszkają zwierzęta reprezentujące kilkadziesiąt gatunków z różnych krain geograficznych i stref klimatycznych. Obok typowych dla małych zwierzyńców lam, kóz, kuców, osłów czy wielbłądów, spotkać tu można także wiele gatunków jeleni, antylopy, małpy, kangury, pumy, a nawet lwy. Niemniej bogata jest kolekcja ptaków lądowych i wodnych, z pięknymi ibisami, żurawiami koroniastymi, pawiami i bażantami różnych odmian.

Dla dzieci dużym przeżyciem będzie możliwość uczestnicze­nia w karmieniu i pielęgnacji niektórych zwierząt. Gospodarze zoo prowadzą też tresurę psów oraz pokazowe zajęcia z zoopsy- chologiem. W rozrywkowej ofercie parku są przejażdżki wozem i bryczką po okolicy, a na miejscu czeka na dzieci duży plac za­baw, wyposażony w wieże z kładkami i zjeżdżalniami, ścianki wspinaczkowe i huśtawki.

Zoo Park Zwierząt Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie, tel.: 669190202, www.zoowojciechow.pl; zoowojciechow@gmail.com; czynne: pn.-pt. 10.00-17.00, sb.-ndz. 10.00-18.00; bilety: 10 zł, ulg. 5 zł.

Przeczytaj również

Inne aktualności