Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jak dobrać najlepszy kredyt samochodowy?Jak d Jak dobrać najlepszy kredyt samochodowy?

Decyzja o sfinansowaniu nowego lub używanego pojazdu jest bardzo ważna, bo odnosi się do wysokiej kwoty, którą trzeba spłacić. Do tego dochodzi kwestia wyważenia potrzeb, oczekiwań i możliwości. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach najlepiej przygotować się do wzięcia kredytu samochodowego.

 

Wybierz odpowiedni samochód

Kto interesuje się motoryzacją, ma swoich faworytów, jeśli chodzi o producentów samochodów. Auta, które się podobają, które chce się widzieć w swoim garażu, mogą być przecież bardzo różne. Problem w tym, że nie zawsze możemy sobie pozwolić na spełnienie takiego marzenia lub… dany samochód jest nam zwyczajnie niepotrzebny.

Samochody różnią się nie tylko poszczególnymi cechami technicznymi czy estetycznymi, ale także ceną. Dlatego dobrze zastanów się, na ile możesz sobie pozwolić. Jaka kwota nie przekroczy Twojego budżetu? Skoro rozważasz wzięcie kredytu, zapewne mówimy o sumie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pamiętaj, że spłata rozłożona na raty nadal pozostaje sporym obciążeniem i zobowiązaniem. Nie ma mowy o nagłej zmianie decyzji, gdy jest się już posiadaczem pojazdu. Dlatego jeszcze raz pomyśl, czy wypatrzony samochód na pewno spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, a jednocześnie nie jest zbyt drogi.

Wybierz formę finansowania

Artykuł dotyczy kredytów samochodowych, ale samochód można także sfinansować w inny sposób. Kredyty samochodowe polegają na tym, że wnioskujemy o nie do banku, a te kupują samochody i przekazują nam kluczyki. Do momentu spłaty pojazd jest jednak zastawem, co rodzi pewne konsekwencje formalne i praktyczne. Kredyty samochodowe są jednak o tyle ciekawym wyborem, że dotyczą wysokich kwot, dużo wyższych niż standardowy kredyt gotówkowy, nie wspominając o pożyczkach-chwilówkach.

Wyobraźmy sobie jednak, że posiadasz spory wkład własny lub chcesz kupić relatywnie tani pojazd. Wtedy nie musisz wybierać kredytu samochodowego, wystarczy pożyczka albo standardowy kredyt gotówkowy na dowolny cel, którego nie trzeba podawać.

Zobacz także  57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. 22-25 czerwca.

Porównaj oprocentowanie i inne parametry kredytu

W świecie kredytów i pożyczek obowiązuje powiedzenie trafnie oddające stan rzeczy: kto nie porównuje, ten traci. Dlatego jak najszybciej sprawdź ranking kredytów samochodowych kredytowo.org, w którym na bieżąco są zestawiane oferty dostępne na polskim rynku. W ten sposób po pierwsze wyselekcjonujesz kredyty, których zasady pasują do Twojej sytuacji, a po drugie oszczędzisz pieniądze, wybierając najtańszą z możliwych propozycji.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *