sobota, 22 czerwca, 2024

Zawody narciarskie w Kazimierzu Dolnym

Share

Rafał Suszek Radny Kazimierza Dolnego ruszył dzisiaj o 6.20 piechotą do Wojewody Lubelskiego z petycją w sprawie Studium Zagospodarowania Przestrzennego Kazimierza Dolnego i Gminy.

Rafał SuszekTa piesza „wycieczka” do Wojewody jest protestem dotyczącym czasu trwania i sposobu procesowania – uchwalania Studium Zagospodarowania dla Kazimierza Dolnego i Gminy. Już 8 lat trwają prace nad uchwaleniem tego dokumentu. Niejasności wynikające z decyzji, które tereny można a które nie przekształcić na budowlane wywołują oburzenie i ciągłe spory. Zarówno wśród mieszkańców jak i Radnych. Jedni zadowoleni inni nie. Można powiedzieć – standard. Jednak brak racjonalnych uzasadnień decyzji negatywnych w uzgodnieniach, przy zatwierdzaniu równie kontrowersyjnych terenów na budowlane, budzi sprzeciw i ogromne rozgoryczenie mieszkańców .

Tak podejmowane decyzje stają się źródłem wielu konfliktów lokalnych i dlatego Radny Rafał Suszek postanowił w dniu dzisiejszym podkreślić ten problem,  symbolicznym marszem protest na trasie Kazimierz Dolny – Lublin, aby osobiście wręczyć Wojewodzie Lubelskiemu petycję w sprawie niejasnego procedowania dokumentu Studium Zagospodarowania.

Liczymy na pochylenie się odpowiedzialnych osób nad tym dokumentem z uwzględnieniem wszystkich racji stron. Na to liczy pomysłodawca marszu, grupa Radnych i mieszkańcy Kazimierza Dolnego i Gminy.

Zobacz także  X edycja Kazimiernikejszyn

Przeczytaj również

Inne aktualności