wtorek, 23 lipca, 2024

Weekendowe wydarzenia 6-8 października

Share

Zapraszamy na weekendowe wydarzenia w Kazimierzu Dolnym!

6 października, piątek

14:00 Pokaz diaporamy Edwarda Hartwiga (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)

Z okazji odbywającego się w Kazimierzu V Pleneru Lekarzy Fotografików Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego przygotował  pokaz zdjęć Edwarda Hartwiga z komentarzami autora i Marii Kuncewiczowej. Wstęp: w cenie biletu na stałą ekspozycję.

 

18:00 Film dokumentalny “Dzieci Kaina” (Trzeci Księżyc, zabytkowe Jatki Mały Rynek 1)

 

20:00 Koncert Mulasa Boys (Trzeci Księżyc, zabytkowe Jatki Mały Rynek 1, cena biletów: 20 zł)

Mulasa Boys grają Roots Bluesa i mają bardzo mocno zakorzenionego kazimierskiego ducha.

 

7 października, sobota

 

V Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego (boisko nad Wisłą)

 

12:00 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK

Czas trwania wycieczki do 3 godzin. Minimalna ilość uczestników 15 osób. Zapisy – do godz. 17.00 7 października – w biurze PTTK ul. Rynek 27 – wejście od ul. Browarnej. Tel. 81 8810 046. Ilość miejsc ograniczona. Cena 12zł bez biletów wstępu.

 

14:00 Pokaz diaporamy Edwarda Hartwiga (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)

 

16:00 Wycieczka z przewodnikiem “Kazimierz od kuchni”

Wycieczka po Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu, kolacja, a na niej osiem dań kuchni regionalnej. Zgłoszenia osób chętnych na degustację przyjmowane są do piątku, do godziny 13:00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena kolacji: 30 zł dorośli, 15 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

 

18:00 Mulasa Boys – rock’n’rollowa potańcówka (Galeria Klimaty Mięćmierz 5)

 

19:00 Wycieczka z przewodnikiem “Nocne zwiedzanie Kazimierza”

W programie wycieczki: spacery po kazimierskich rynkach, przejazd czerwonymi ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski oraz spacer po wąwozie z pochodniami. Cena: 45 zł dorośli, 25 zł młodzież. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału.

Zobacz także  Tour de Pologne Woman - 30 czerwca 2024 w Kazimierzu Dolnym

 

19:00 Koncert The Bartenders (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)

Korzeniowa zaprasza na pożegnanie lata, na którym wystąpią czołowi fascynaci jamajskiego ska-jazzu w kraju, wychwalani za stronę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki”. Wstęp: 20 zł.

 

8 października, niedziela

 

10:00 Kiermasz Produktów Lokalnych (skwer przy poczcie)

Na kiermaszu można kupić produkty zielarskie, miody, oleje tłoczone na zimno oraz rękodzieło.

 

14:00 Pokaz diaporamy Edwarda Hartwiga (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)

 

Wystawy czasowe:

Wystawa “Słoneczkiem malowane, czyli historie pewnych plenerów Sława 2013-16 (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

 

Wystawa krzemienia pasiastego (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

 

Wystawa 1. Pleneru Plastycznego im. Tadeusza Pruszkowskiego (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)

 

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka “Nazywam się człowiek” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

 

Wystawa “Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Zobacz również: Ostatni weekend września w Kazimierzu Dolnym – atrakcje i wydarzenia

 

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności