czwartek, 20 czerwca, 2024

Ostatni wrześniowy weekend

Share

Ostatni weekend września warto spędzić… w Kazimierzu Dolnym 🙂 Mamy poufne informacje o ładnej pogodzie 🙂 Ponadto gwarantujemy wiele artystycznych rozrywek. Do zobaczenia…

 

Kalendarz weekendowych atrakcji

29 września, piątek

15:00 Wycieczka z przewodnikiem “Zwiedzisz. Zdegustujesz.Posmakujesz”

 

Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych, pełna ciekawych historii, zapachów, smaków i barw. Na zakończenie degustacja nalewek z zakąską kuchni żydowskiej. Chęć udziału w wycieczce można zgłaszać jeszcze w dniu imprezy do godz. 12:00.

 

20:00 “Wyższa Konieczność+Oni” (Trzeci Księżyc Mały Rynek 1)

Węgierski film dokumentalny z 2015 r. prezentuje dwa odmienne spojrzenia na kwestię uchodźców w czasach, gdy nie był to jeszcze jeden z najważniejszych problemów Europy.

 

30 września, sobota

 

12:00 Finisaż wystawy Tadeusza Chyły (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Ostatnie kuratorskie oprowadzenie po wystawie malarstwa Tadeusza Chyły. Poprowadzi je kustosz dr Seweryn Kuter (Wstęp wolny)

 

13:00 Słoneczkiem malowane, czyli historie pewnych plenerów Sława 2013-16 – wernisaż prac artystów: Agnieszka Gruszecka, Alex Johanson, Anita Garbowicz, Cezary Garbowicz, Dorota Otuslaka, Jacek Kośmiński, Jacek Kwiatkowski, Janusz Olszewski, Małgorzata Chmielowska, Mariusz Płoszaj-Mazurek, Marta Andała, Mieczysława Izdebska-Łazorek, Olaf Olasiński, Roman Gruszecki, Waldemar Wojczakowski (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)

 

14:00 Piesze zwiedzanie z przewodnikiem PTTK

Czas trwania wycieczki do 3 godzin. Minimalna ilość uczestników 15 osób. Zapisy w dn. 30 września do godz. 12.00 w biurze PTTK ul. Rynek 27 – wejście od ul. Browarnej. Tel. 81 8810 046. Ilość miejsc ograniczona.

 

16:00 Sobota literacka (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)

Ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach Sobót Literackich, poprowadzone przez prof. Zofię Mitosek, będzie poświęcone książce Jacka Hugo-Badera pt. „Skucha”.

Zobacz także  Kazimierskie Regaty 2024

 

16:00 Wycieczka z przewodnikiem “Kazimierz od kuchni”

Wycieczka przeznaczona dla turystów indywidualnych. Po zwiedzaniu, dla chętnych kolacja z ośmioma daniami kuchni regionalnej. Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, do godziny 13.00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena kolacji: 30 zł dorośli, 15 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

 

20:00 Wycieczka z przewodnikiem “Nocne zwiedzanie Kazimierza”

Popularna wśród turystów wycieczka obejmuje m.in. nocny spacer po rynkach, cmentarzu żydowskim i przejście z pochodniami przez wąwóz. Cena: 45 zł dorośli, 25 zł młodzież, 10 zł dzieci do lat 7. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału.

 

Wernisaż prac fotografa Janusza Filipczaka (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)

 

1 października, niedziela

 

12:00 Piesze zwiedzanie z przewodnikiem PTTK

Czas trwania wycieczki do 3 godzin. Minimalna ilość uczestników 15 osób. Zapisy w dn. 30 września do godz. 17.00 w biurze PTTK, ul. Rynek 27 – wejście od ul. Browarnej. Tel. 81 8810 046. Ilość miejsc ograniczona.

 

13:00 1. Plener Plastyczny im. Tadeusza Pruszkowskiego (Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego)

Od 28 do 30 września br. w Kazimierzu Dolnym trwa 1. Plener Plastyczny im. Tadeusza Pruszkowskiego. Uczestniczą w nim studenci Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wernisaż, połączony z uroczystym zakończeniem pleneru, odbędzie się w niedzielę 1 października o godz. 13:00. Wystawa – w przestrzeni ekspozycyjnej Domu – będzie czynna do końca października.

 

Wystawy czasowe:

 

Wystawa “Bursztyn w świetle dwóch księżyców” (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska)

 

Wystawa malarstwa Tadeusza Chyły (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

 

Wystawa krzemienia pasiastego (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Zobacz także  Skrzydła nad Kazimierzem 2024

 

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka “Nazywam się człowiek” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

 

Wystawa “Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm.” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

 

Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności