Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

5 sposobów na oszczędzenie na OC

Życie młodego kierowcy nie jest łatwe, przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką składkę ubezpieczeniową, która spędza im sen z powiek. Czy można jakoś ją obniżyć? Jak sobie radzić w dobie podwyżek jako niedoświadczony, młody kierowca rozpoczynający swoją przygodę z motoryzacją? Mamy na to kilka wskazówek.

1. Bezszkodowa jazda

Dlaczego płacisz dużo za OC? Zapewne dlatego, że nie masz dużych zniżek za bezszkodową jazdę. To z kolei może wynikać z dwóch przyczyn: albo jesteś młodym i niedoświadczonym kierowcą, który nie miał czasu na wypracowanie zniżek, albo odebrano Ci je ze względu na wyrządzone szkody. W obu przypadkach rozwiązanie jest tylko jedno: nie powodować kolizji, stłuczek ani wypadków, jeździć bezpiecznie i rok po roku zbierać zniżki, ciesząc się z coraz tańszego OC.

2. Odpowiedzialny wybór auta

To, jaki samochód chcesz ubezpieczyć, wpływa na finalną cenę OC. Mianowicie na droższą polisę muszą się przygotować właściciele sportowych aut z dużymi i mocnymi silnikami. Z wyraźnie niższych składek mogą natomiast cieszyć się osoby jeżdżące spokojnymi samochodami z niewielkimi silnikami.

3. Dodanie drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym

Nie jest tajemnicą, że najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej płacą z jednej strony młodzi, a z drugiej niedoświadczeni kierowcy. Ponieważ nie mieli czasu na wypracowanie zniżek lub wręcz są obarczeni zwyżkami ze względu na wiek, właśnie oni najczęściej poszukują metody na zredukowanie składki. Najskuteczniejsze jest dodanie do dowodu rejestracyjnego drugiego kierowcy, który wniesie duże, a najlepiej pełne zniżki. Dzięki temu cena OC może się zmniejszyć nawet o 50%.

4. Opłacenie składki za jednym razem

Czy wiesz, że OC opłacane za jednym razem, od razu po kupnie, jest tańsze od ubezpieczenia rozłożonego na raty? Co więcej, różnice są naprawdę duże, bo niektóre towarzystwa doliczają sobie dodatkowo nawet 30% ceny tylko za to, że rozłożyło się składkę na raty. Oczywiste jest więc, że jeśli chce się oszczędzić i zapłacić za polisę możliwie jak najmniej, należy uregulować ją za jednym razem i zrezygnować z rat.

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

5. Wybór najtańszej polisy

Skoro nie widać różnicy, to po co przepłać? Ta dewiza powinna przyświecać każdemu, kto zamierza wykupić OC. W przypadku tego ubezpieczenia na ma bowiem mowy o jakichkolwiek różnicach w zależności od oferty towarzystwa, dlatego w trakcie poszukiwania polisy należy uwzględniać wyłącznie cenę. Kalkulator OC na najtaniejuagenta.pl pozwoli Ci na znalezienie najtańszego ubezpieczenia – ten sam efekt osiągniesz również podczas wizyty u agenta ubezpieczeniowego.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *