sobota, 22 czerwca, 2024

Zakończono debaty nad zmianami do nowego Studium Zagospodarowania w Kazimierzu Dolnym

Share

Przez cztery dni (24-27 maj) odbywały się spotkania mieszkańców Kazimierza Dolnego i Gminy z projektantami Zmian Studium Zagospodarowania Przestrzennego. Spotkania podzielono na cztery panele dyskusyjne obejmujące wszystkie obszary planowanych zmian.

DebataDobrym pomysłem okazało się rozdzielenie dyskutujących i umożliwienie praktycznie każdemu zainteresowanemu zgłoszenie swoich uwag do projektantów. Mieszkańcy zapoznali się z zasadami tworzenia Studium jak również poznali wszystkie etapy zatwierdzania lub odrzucania zgłoszonych wniosków.

W spotkaniach brali udział projektanci  z warszawskiej firmy planistycznej Budplan, Burmistrzowie: Grzegorz Dunia, Maciej Żurawiecki, Radni. Dyskusje były gorące, często emocjonalne ale obyło się bez konieczności wzywania firmy ochroniarskiej, która zawsze była przygotowana do interwencji.

Zasługa tak merytorycznych spotkań to dobre przygotowanie planistów, szczególnie głównej projektantki pani Ani Bereś jak również umiejętne i spokojne prowadzenie dyskusji przez Burmistrza Żurawieckiego. Najaktywniejsi Radni tych spotkań to niewątpliwie Janusz Kowalski, Rafał Suszek, Leszek Furtas. Nie zabrakło naszych Pań: Ewy Wolnej, Barbary Walencik i Małgorzaty Wichy. Ich pytania, wątpliwości jak również wszystkie uwagi mieszkańców zostaną ponownie rozpatrzone i poddane  analizie.

Pozwoli to na przekazanie ostatecznej formy Studium do głosowania przez Radę w Kazimierzu Dolnym.

Obecnie do 28 czerwca jest czas na uzupełnianie i zgłaszanie pisemne uwag do Burmistrza, celem ponownego rozpatrzenia wniosków, tych odrzuconych jak również zgłaszanych właśnie w tym ostatecznym terminie do 28 czerwca. Druki znajdują się w Urzędzie Miasta. Po tym terminie nie będzie można uzupełniać i składać uwag!

W tej relacji nie podnosimy szczegółowych problemów omawianych podczas debat. Zrobimy to po otrzymaniu ostatecznej wersji planowanego Studium.

Wydaję się, że ilość dodatkowo zaakceptowanych wniosków może być większa. Debaty wykazały duże zrozumienie i projektantów jak również Burmistrzów dla wielu zgłaszanych uwag i wniosków. Pamiętając, że ilość uzgadniających jest spora liczymy na stanowisko naszych reprezentantów pozwalające na jak największe zaspokojenie potrzeb mieszkańców Kazimierza Dolnego i Gminy.

Zobacz także  Kazimierskie Regaty 2024

Do sprawy Studium powrócimy w najbliższym czasie.

Andrzej Kozłowski

Galeria zdjęć

Table of contents

Przeczytaj również

Inne aktualności