Spotkanie przedstawicieli kazimierskich biznesów, jakie odbyło się w środę 24 kwietnia, miało na celu odpowiedzieć na pytania: co sprawia największy problem w prowadzeniu działalności na terenie miasta i gminy Kazimierz Dolny.

Dlaczego turystyka i pozyskanie turystycznego odbiorcy prowadzonych usług stały się w ostatnim czasie dla Kazimierza Dolnego tak ważne i trudne w zrealizowaniu, mimo powstających jak grzyby po deszczu coraz to nowych działalności gospodarczych, tworzonych właśnie z myślą o turystach.

Jak i czy współpracować między często konkurującymi podmiotami w czasach gdy turystów mniej a każdy chciałby widzieć ich jak najdłużej tylko u siebie.

To tylko ogólny zarys najważniejszych też spotkania zorganizowanego przez Portal Kazimierski.

Różne punkty widzenia problemów kazimierskiej turystyki, w kilku zagadnieniach spostrzegane są przez wszystkich jednoznacznie.

Brud w miasteczku, fatalne drogi, brak dostępu do najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc. To najczęściej powtarzane przyczyny z powodu których turyści zaczynają omijać Kazimierz Dolny. Rynek jako miejsce zarobkowe Cyganek oraz całoroczny parking dla motocyklistów stawia to piękne pod względem atrakcyjności turystycznej miejsce w bardzo złym świetle. Ograniczenie dostępu do odremontowanej Fary to kolejny ubytek oferty dla zwiedzających w opinii przewodników. Fatalny stan wejścia na punkt widokowy – Górę Trzech Krzyży uzupełnił krytyczne uwagi.

Optymistycznie została pokazana zimowa oferta Kazimierza Dolnego po bardzo dobrym sezonie Stacji Narciarskiej Kazimierz. Nie do końca jednak, bowiem ciągle brakuje tras biegowych, które uzupełniać mogłyby propozycje narciarstwa zjazdowego. Liczne uwagi kierowano do działalności tzw. Domu Kultury, w miasteczku pozbawionego kina czy dyskotek.

Szereg uwag dotyczyło również nas samych, mieszkańców, przedsiębiorców. Brak współpracy pomiędzy podmiotami, stanowi kolejny powód zmniejszający atrakcyjność pobytu turystycznego. Padające przykłady z całej Polski o wprowadzanych promocjach, atrakcjach, rabatach cenowych jakby ciągle były obce w naszym miasteczku. Kończący spotkanie apel o wspólne działanie i porozumienie wszystkich Portali Internetowych na rzecz przełamania trudnej sytuacji, przyjęty został przez biorących udział w spotkaniu bardzo pozytywnie. Ustalono najważniejsze zagadnienia do przedstawienia Władzom Miasta i uzgodniono termin kolejnego roboczego spotkania. Pytanie czy uda się kazimierskim przedsiębiorcom pozostaje bez odpowiedzi.

Zobacz także  "Magia dawnych lat. Kazimierz na starej fotografii" w Galerii Szept Kazimierza

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).