Zbycie terenów Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca-Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym głośnym echem powraca. Kolejne środowisko wypowiada się w tej sprawie. Przedstawiamy apel wystosowany do Rady Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych TERAZ .

Apel do Radnych Kazimierza Dolnego Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Dolny
Pan  Henryk Kozak

Szanowny Panie Przewodniczący

Zawracam się do Pana z gorącym apelem, aby Rada Miasta Kazimierza Dolnego nie podejmowała decyzji o zmianie sposobu zagospodarowania terenów szkoły imienia Jana  Koszczyca Witkiewicza i byłego Kolegium Sztuk Pięknych.

Z przykrością muszę poinformować, że powiatowa koalicja PO-PSPP-PSL zamierza w najbliższym czasie zbyć część tej nieruchomości i przeznaczyć ją prawdopodobnie na prowadzenie działalności komercyjnej. Zdaniem radych klubu radnych Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych TERAZ jest to niewłaściwe działanie. Uważamy, że nieruchomość ta powinna, jak przez ostatnie dziesiątki lat,  służyć  edukacji i kulturze. W Kazimierzu Dolnym jest coraz więcej pensjonatów, a coraz mniej miejsc, gdzie można odnaleźć ducha i klimat dawnego Kazimierza, który był i jest nadal magnesem dla turystów.

Naszym zdaniem teren o którym mowa  należy na podstawie porozumienia pomiędzy samorządami gminy i powiatu przeznaczyć na zabezpieczenie potrzeb edukacyjnych obu samorządów. Jest to szczególnie ważne w chwili, gdy gmina Kazimierz Dolny boryka się z problemami wynikającymi ze zniszczenia budynku szkoły. Uważamy, że konieczna jest reaktywacja w Kazimierzu uczelni o profilu artystycznym – udało nam się nawiązać bardzo obiecujące kontakty ze środowiskiem filmowców polskich, którzy chcą zainwestować bardzo duże kwoty w rozwój takiej szkoły bez konieczności zbycia przez samorząd nieruchomości. Jeśli jednak radni gminy Kazimierz Dolny de facto umożliwią zbycie tej nieruchomości obecnie rządzącej powiatem koalicji powyższa szansa zostanie bezpowrotnie stracone.

Apelujemy do sumień i rozsądku radnych gminy Kazimierz Dolny – musimy myśleć o przyszłych pokoleniach, a  nie jedynie o bieżącym łataniu dziur budżetowych powstałych przez nieudolne rządy.

Zobacz także  52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Jeśli będzie taka wola Rady jeden z członków Klubu Radnych SIS TERAZ jest do dyspozycji by osobiście zreferować powyższe zagadnienie.

Prezes SIS TERAZ
Radny powiatu puławskiego
Sławomir Kamiński

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).