sobota, 22 czerwca, 2024

Spotkanie z poseł Małgorzatą Sadurską

Share

W dniu 14 czerwca w domu kultury (tymczasowa siedziba nad bankiem spółdzielczym) odbyło się spotkanie z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatą Sadurską. Było to pierwsze spotkanie w Kazimierzu Dolnym w ramach całego cyklu objazdu powiatu puławskiego.

 O godzinie 17.oo na spotkanie z poseł Sadurską przybyli mieszkańcy Kazimierza Dolnego oraz przedstawiciele dwóch portali internetowych Kazimierza Dolnego. (kazimierski portal internetowy i kazimierzdolny24.pl). Mimo bardzo skromnego udziału mieszkańców warto było posłuchać i podyskutować z panią poseł Sadurską o problemach ogólnokrajowych i tych kazimierskich. Jednym z tematów była oczywiście szkoła w Kazimierzu a właściwie jej brak po katastrofie budowlanej. Poseł Sadurska zaoferowała pomoc dla władz miasteczka w działaniach mających na celu pozyskanie środków finansowych. Szkoda tylko, że mimo zaproszenia ze strony posłanki na spotkaniu zabrakło kogokolwiek z Urzędu Miasta? Dziwne to stwierdziła poseł Sadurska, podkreślając swoje wsparcie w tej sprawie.

Rozmawiano o zabytkach, problemach konserwatorskich i przyszłości Kazimierza pod kątem zmian studium zagospodarowania i planu miejscowego. Było to udane spotkanie a mieszkańcy Kazimierza bardzo ciepło odebrali osobę pani poseł Sadurskiej, której bezpośredniość sprawiała, że nawet najtrudniejsze pytania i problemy zostały omówione. Zaproszeniem na kolejny przyjazd do Kazimierza Dolnego pożegnano panią poseł Sadurską.

Posłanka Małgorzata Sadurska

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2002-2005 zasiadała w zarządzie powiatu puławskiego.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości w 2004 bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego, a w 2005 została wybrana posłem V kadencji w okręgu lubelskim. 18 października 2006 została wybrana przez Sejm na funkcję członka Krajowej Rady Sądownictwa. Od 1 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 21 420 głosów.

Została wyróżniona Medalem „Za zasługi dla Puław” (2010).

Mieszka w Końskowoli.

Przeczytaj również

Inne aktualności