W dniu 14 czerwca w domu kultury (tymczasowa siedziba nad bankiem spółdzielczym) odbyło się spotkanie z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatą Sadurską. Było to pierwsze spotkanie w Kazimierzu Dolnym w ramach całego cyklu objazdu powiatu puławskiego.

 O godzinie 17.oo na spotkanie z poseł Sadurską przybyli mieszkańcy Kazimierza Dolnego oraz przedstawiciele dwóch portali internetowych Kazimierza Dolnego. (kazimierski portal internetowy i kazimierzdolny24.pl). Mimo bardzo skromnego udziału mieszkańców warto było posłuchać i podyskutować z panią poseł Sadurską o problemach ogólnokrajowych i tych kazimierskich. Jednym z tematów była oczywiście szkoła w Kazimierzu a właściwie jej brak po katastrofie budowlanej. Poseł Sadurska zaoferowała pomoc dla władz miasteczka w działaniach mających na celu pozyskanie środków finansowych. Szkoda tylko, że mimo zaproszenia ze strony posłanki na spotkaniu zabrakło kogokolwiek z Urzędu Miasta? Dziwne to stwierdziła poseł Sadurska, podkreślając swoje wsparcie w tej sprawie.

Rozmawiano o zabytkach, problemach konserwatorskich i przyszłości Kazimierza pod kątem zmian studium zagospodarowania i planu miejscowego. Było to udane spotkanie a mieszkańcy Kazimierza bardzo ciepło odebrali osobę pani poseł Sadurskiej, której bezpośredniość sprawiała, że nawet najtrudniejsze pytania i problemy zostały omówione. Zaproszeniem na kolejny przyjazd do Kazimierza Dolnego pożegnano panią poseł Sadurską.

Posłanka Małgorzata Sadurska

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2002-2005 zasiadała w zarządzie powiatu puławskiego.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości w 2004 bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego, a w 2005 została wybrana posłem V kadencji w okręgu lubelskim. 18 października 2006 została wybrana przez Sejm na funkcję członka Krajowej Rady Sądownictwa. Od 1 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 21 420 głosów.

Została wyróżniona Medalem „Za zasługi dla Puław” (2010).

Mieszka w Końskowoli.

Zobacz także  W pierwszą czerwcową sobotę Kazimierz Dolny odwiedziły tłumy turystów. Jak zwykle podczas słonecznych weekendów…

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).