Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kazimierski Nordic Walking.

Nordic Walking w Kazimierzu Dolnym

Bardzo popularne staje się aktywne spędzanie wolnego czasu. Moda na bieganie, spacery, siłownie, narciarstwo, rowery często jest ważną częścią naszego codziennego życia. To zarówno uzupełnienie kondycji, poprawa samopoczucia jak również sposób na wspólne rodzinne i przyjacielskie  kontakty.

Kazimierz Dolny to miejsce wprost wymarzone dla Nordic Walking. Piękne krajobrazy, widoki przełomu Wisły, wąwozy, wzniesienia stwarzają niezliczone możliwości wyboru oraz komponowania tras spacerowo-marszowych

Spacer z kijami przez las

Czym jest Nordic Walking? Sportem, rekreacją ? Pewnie jednym i drugim,  bowiem łączy elementy sportowego biegu narciarskiego z rekreacyjnym marszobiegiem. Nie jest czymś nowym. Już w latach XX  stanowił uzupełnienie metod treningowych w narciarstwie biegowym. Dzisiaj jest atrakcyjną formą aktywności na poziomie rekreacyjnym-zdrowotnym, fitness i sportowym . Marsze z kijami Nordic pozwalają na pracę większej ilości mięśni niż ma to miejsce w zwykłym spacerze. Z jednej strony uaktywnienie dotychczas mało pracujących partii ciała z drugiej odciążenie tych narażonych na przeciążenia i kontuzje. Ma to szczególne znaczenie dla osób pragnących utrzymać odpowiednią kondycję  a będących  w wieku dla urazów i kontuzji raczej mniej wskazanym.

Zapatrzeni w technikę Nordic Walking

Spacer z kijami Nordic to doskonała forma uzupełnienia diet i sposobów na odchudzanie. To kontakt z naturą bez względu na pogodę. To dotlenienie organizmu i poprawa krążenia. Nie wymaga specjalnych nakładów finansowych jeżeli chodzi o zakup sprzętu. Kijki Nordic Walking można nabyć już w cenie 30, 40 zł. Strój dostosowany do pogody, wygodne obuwie.

Dzisiaj krótka porada w doborze kijków. Długość łatwo wyliczymy mnożąc 0,68 x wysokość ciała. Np. 0,68 x 173 cm = 117,64. Dla mniej zaawansowanych zaokrąglamy w dół kupując kijki o długości 115 cm . Sprawniejsi mogą zakupić kijki o długości po zaokrągleniu w górę czyli 120 cm. Czy zalecane jest ćwiczenie marszu z instruktorem? W początkowej fazie na pewno tak. Celem opanowania odpowiedniej techniki. Rekreacja ma też to do siebie, że może być przyczyną kontuzji. Unikajmy więc złych nawyków ruchowych a przyjemność obcowania z Nordic Walking będzie szczególna w uzupełnieniu piękna jakie daje Kazimierz Dolny.

Zobacz także  57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. 22-25 czerwca.

Zadzwoń do Licencjonowanej Szkoły Narciarskiej Kozlo-Ski. Umów się na spacer z kijami Nornic Walking.

 

Telefon 601 979 570.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *