Kazimierz Dolny nad Wisłą – zimowy kurort województwa lubelskiego. Narciarski raj dla narciarzy i snowboardzistów, jak również dla miłośników narciarstwa biegowego. To nie fikcja i przymiarki do scenariusza filmowego. Od  kilku sezonów Kazimierz Dolny  staje się niekwestionowanym liderem wypoczynku zimowego. Baza noclegowa doskonale znana z okresu letniego przyciąga atrakcyjnymi promocjami, dużymi zniżkami cen i bogatymi pakietami pobytów.

Urokliwy Ryneczek z kamieniczkami i królującą Farą stanowi o tej porze roku szczególną atrakcję. Sesje zdjęciowe z Korzeniowego Wąwozu są wyjątkowo piękne.

Jedną z największych atrakcji Kazimierza zimą  jest Stacja Narciarska Kazimierz. Bardzo dogodny dojazd z drogi powiatowej od strony Puław i Lublina przy ul. Bochotnickiej sprawia, że po krótkiej chwili znajdujemy się w innym świecie. Klimat miasteczek alpejskich, piękne widoki sięgające 20 km, niesamowite wrażenie Przełomu Wisły, wszystko to sprawia , że chcemy zostać tutaj jak najdłużej.

Stacja Narciarska Kazimierzwww.stacjakazimierz.pl do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oferuje:

  • Trasę zjazdową o długości 600 metrów o szerokości do 100 metrów z kilkoma zakrętami, dość łagodną ale pozwalającą na uzyskanie dużej szybkości jazdy. Trasa odpowiadająca regulaminom organizacji zawodów narciarskich szczebla instruktorskiego! To pierwsza taka na Lubelszczyźnie.
  • Trasę zjazdową o długości 470 metrów będącej połączeniem trasy600 metrów z trasą 250 metrów. Świetna zabawa połączenie jazdy trasowej z jazdą poza trasami.
  • Trasę zjazdową o długości 250 metrów stanowiącą wyzwanie dla narciarzy i snowboardzistów o większych już umiejętnościach. Krótka bardzo konkretna o sporym nachyleniu, pozwalająca na ćwiczenie jazdy na krawędziach.
  • Trasę dla początkujących – stoczek do nauki jazdy na nartach i desce o długości120 metrów

Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane. Dla amatorów jazdy wieczornej doskonałe oświetlenie uatrakcyjnia tą porę jazdy na nartach. Oczywiście nad jakością przejazdu pracują wytrwale dwa ratraki. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Restauracja z widokiem na stok narciarski pozwoli i na wypoczynek i obserwowanie jeżdżących po stoku.

Zobacz także  Weekend 11-13 maja - imprezy i wydarzenia artystyczne

Na miejscu działa profesjonalna – licencjonowana Szkoła Narciarska PZN-SITN „Kozlo-Ski” z najlepiej przygotowaną kadrą instruktorską z aktualnymi uprawnieniami instruktorskimi. Doświadczenie, profesjonalizm, bezpieczeństwo to dewizy Szkoły im. doc. dr Bronisława Haczkiewicza, twórcy wielu programów nauczania narciarstwa, wybitnego pedagoga, nauczyciela akademickiego – instruktora, odkrywcy Zieleńca. Szef Szkoły Andrzej Kozłowski to uczeń B. Haczkiewicza, jego akademicki współpracownik, związany długoletnią pracą zawodową z AWF Wrocław, obecnie popularyzujący narciarstwo na terenie Kazimierza Dolnego.

Szkoła prowadzi  nauczanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od przyszłego roku Szkoła wzbogaci się o dodatkową licencję (B) umożliwiającą szkolenie przyszłych kadr instruktorskich w narciarstwie.

Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody narciarskiej jak również do szkoleń pedagogicznych – instruktorskich już dzisiaj zapraszamy do kontaktu ze Szkołą. www.kozlowski24.pl 601-979 570 Andrzej Kozłowski.

Szkoła w sezonie letnim prowadzi zajęcia doskonalące jazdę na nartach biegowych na nartorolkach. Organizuje cały rok wycieczki po Kazimierskim Parku Krajobrazowym z kijami Nordic Walking. W sezonie zimowym zaprasza również na treningi i naukę jazdy na nartach biegowych.

Dodatkową atrakcją Kazimierza Dolnego w okresie zimowym jest pięknie położone na Górach w Pensjonacie Folwark Walencja – sztuczne lodowisko. Z profesjonalną Rolbą do pielęgnacji lodu i możliwością zamówienia lekcji łyżwiarskich w Szkole Narciarskiej „Kozlo-Ski”.

Można jeszcze długo rozwodzić się nad urokami Zimy w Kazimierzu Dolnym. Proponuję sprawdzić osobiście i wybrać się właśnie o tej porze do miasteczka artystów, malarzy i miłośników sportów zimowych.

Przekonywał : Andrzej Kozłowski

Galeria zdjęć

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).