Restauracja Bajgiel w Kazimierzu Dolnym to miejsce wyjątkowe. Położona w przejściu na Mały Rynek tuż przy Synagodze w samym centrum dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierza Dolnego.

Z balkonu Bajgla widok na kazimierskie Jatki, Kościół klasztorny OO. Reformatów a od strony ul.Lubelskiej Góra III Krzyży. Wnętrze Restauracji ozdobione fotografiami przedwojennego Kazimierza wciąga w klimat dawnego miasteczka.

Restauracja poleca dania kuchni polskiej i żydowskiej z przepisów rodziny Grasińskich przedwojennego Kazimierza Dolnego. Posiłki przygotowywane są z świeżych lokalnych i regionalnych produktów.

Bajgiel kazimierski Jeremiego wypiekany w Restauracji Bajgiel to drożdżowy obwarzanek z otworem w środku, przygotowany według rodzinnego przepisu, z charakterystycznym wzorem przypominającym kwiat, obsypany sezamem, makiem, czarnuszką.

Podawany na ciepło z  łososiem, mięsem, z serem i konfiturą. Dodatkiem jest sałatka. Bajgiel kazimierski Jeremiego otrzymał certyfikat produktu lokalnego.

Bajgle, zalewajka kazimierska, czulent, kreplachy, kawior żydowski, śledziki cackies, farfelki, pascha, hamantasze, tort Pavlova to przysmaki, które mają już liczne grono fanów.

Zapraszamy do odwiedzin Bajgla w Kazimierzu Dolnym.

 

Wnętrze Bajgla

Kreplach

Bajgiel Kazimierski Jeremiego

Bajgiel na słodko z konfiturą pomarańczową.

Pavlova jagodowa

Torcik Pavlova

Wejście do Bajgla

Dawne fotki z Kazimierza

Przedwojenna Lubelska

Prababcia Julianna

Wejście Bajgla

Balkonik od Lubelskiej

Słoneczny balkon Bajgla

Wizytówka Bajgla

Balkon Bajgla

Zobacz także  Spacer nowym szlakiem turystycznym Kazimierz Dwóch Księżyców

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).