sobota, 22 czerwca, 2024

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier”

Share

W sobotę 18 listopada o godz. 15:00 Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Srebro&Papier”.

Tematem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej „Prezentacje 2017” było połączenie srebra z papierem.

10 października 2017 r. odbyły się obrady jury w składzie: Anna Augustyniak – Sekretarz Województwa Lubelskiego, Aniela Ryndziewicz – przedstawiciel Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, kierownik Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, Monika Szpatowicz – kurator Legnickiego Festiwalu Srebra, prof. Andrzej Szadkowski – założyciel Katedry Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi, projektant biżuterii, Krzysztof Gińko – przedstawiciel STFZ, projektant biżuterii, Tomasz Zaremski – projektant biżuterii związany z Kazimierzem Dolnym.

Do konkursu wpłynęły 34 prace, wykonane przez 27 twórców. Jury dokonało kwalifikacji prac zgodnie z Regulaminem oraz przyznało nagrody i wyróżnienia. Do wystawy konkursowej zostało zakwalifikowanych 29 prac wykonanych przez 23 artystów. W trakcie wernisażu poznamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej 'Prezentacje 2017′. Wystawa prezentowana będzie w holu Gmachu Głównego przy kazimierskim Rynku 19 do dnia 17 grudnia. Jej organizatorem jest Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej. Wstęp wolny.

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Wina 2024
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności