Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wyjątkowy koncert w Trzech Księżycach.

Koncert w Kazimierzu Angela Gaber

Zanim Trio Angeli Gaber zagra koncert przed występem Gaby Kulki na VI festiwalu Wschody w Lublinie, mamy wielkie szczęście zobaczyć i posłuchać tej niesamowitej formacji w Kazimierzu. Wielka to gratka i unikatowa szansa przeżycia kilku chwil z ludźmi i muzyką jakiej w Kazimierzu jeszcze nie było. Angela Gaber Trio w Trzecim Księżycu już w najbliższy piątek! Zapraszamy na muzyczną wędrówkę i przeniesienie się na chwilę w inny wymiar czasu i przestrzeni. Trzeci Księżyc.

Angela Gaber + Trio to zespół łączący folk z muzyką nowoczesną i brzmieniami alternatywy, po świetnie przyjętym debiutanckim albumie „Opowieści z ziemi”, zespół wydał drugą genialną płytę. Płyta „Dobre Duchy” jest wynikiem nowego spotkania i nowej energii. W odróżnieniu od pierwszej płyty, nie są to interpretacje istniejących, tradycyjnych motywów a próba poszukiwania własnej drogi i pieśni.
Muzycy zespołu Angeli Gaber pochodzą z rożnych części Bieszczad. Wspólnie pracowali nad nowym repertuarem, który udało się nagrać na tzw. „setkę” – bez powtórek, poprawek i zmian. Dzięki temu i dzięki tradycyjnemu otoczeniu, w którym nagrań dokonywano, materiał jest autentyczny i daje nową jakoś, nowe pojęcie o brzmieniu Bieszczad.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WR0dNt508TQ

Angela Gaber – wokalistka, animatorka kultury. Znalazła się wśród laureatów takich festiwali jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2013, Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Folkowej Mikołajki Folkowe 2012 czy Grechuta Festival 2011. Pochodzi z Ustrzyk Dolnych. Od lat związana z Sanokiem.

Ernest Drelich – twórca Warsztatu Nietypowego – pracowni instrumentów etnicznych jak kalimby, didgeridoo, kije deszczowe, czuringi oraz inne, jak np. tank drum. W sezonie można go spotkać na bieszczadzkich połoninach z kobiałkami jagód.

Robson Onacko – miłośnik brzmienia, transu i wolności w muzyce. Wraz z żoną prowadzi pracownię artystyczno-rękodzielniczą „Luidu” u podnóża ruin klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.

Tomasz Dybała – mieszka i pracuje w Ustrzykach Dolnych, zaangażowany w kilka projektów muzycznych. Ojciec dwójki fajnych dzieciaków, dobry człowiek.

Zobacz także  X edycja Kazimiernikejszyn

Trzeci Księżyc (budynek zabytkowych jatek koszernych Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny)
godzina: 20:00
dla artystów: 20 pln
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: Trzeci Księżyc/Przystanek Korzeniowa/
sms: 502 722 432 emai: korzeniowa@kazimierzdolny.pl

 

Angela Gaber

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *