Region Lubelszczyzny chyba najmniej kojarzy się z narciarstwem. Błąd! Stajemy się coraz atrakcyjniejszym miejscem w Polsce, gdzie można nie tylko pomarzyć o nartach ale w wielu miejscowościach zaznać pełnej przyjemności uprawiania tego pięknego sportu.

Przybywa zarówno profesjonalnych stacji narciarskich jak również małych stoków z pojedynczymi wyciągami. Kilka takich miejsc może już w pełni konkurować z renomowanymi stacjami Sudetów, Tatr czy Beskidów. Trasy zjazdowe o długości 200, 300, a nawet 600 metrów dają możliwość zarówno nauki podstaw narciarstwa dla początkujących jak i doskonalenia posiadanych już umiejętności.

Takie możliwości to szansa na wypoczynek po szkole, pracy w formie aktywnego, zdrowego przebywania na świeżym powietrzu. Samo zdrowie! A ile przy tym przyjemności. Wiedzą o tym wszyscy, którzy z nartami na dachach samochodu mkną do swoich ulubionych miejsc, tras, wyciągów. Liczne atrakcje oferowane na miejscu wypoczynku sprawiają, że stacje narciarskie zaczynają być oceniane przez narciarzy, porównywane, wreszcie polecane znajomym do ich odwiedzania. Kontakt z przyrodą, wysiłek fizyczny, spotkania z ciekawymi ludźmi sprawiają , że narciarstwo to nie tylko moda ale styl życia oraz ucieczka od komputerów, stresu, marketów i szarości życia.

Ważnym w tych ocenach jest: długość tras zjazdowych, ilość wyciągów, czas oczekiwania w kolejkach na wjazd, zaplecze gastronomiczne i sanitarne, możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego, otoczenie tras zjazdowych (widoki, panoramy), bezpieczeństwo na stoku, wydzielone miejsca do nauki dla dzieci, odrębne trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Wreszcie możliwość uczenia się pod okiem instruktorów. W tym miejscu warto zatrzymać się. Jakość, bezpieczeństwo, gwarantują instruktorzy z kwalifikacjami! Warto sprawdzać kto uczy nasze dzieci i nas samych. Kontuzje wynikające z braku wiedzy uczącego mogą być bardzo poważnymi. Są to złamania często bardzo skomplikowane. Dlatego tylko instruktor z aktualnymi papierami uprawniającymi do prowadzenia nauczania! Najlepiej pracujący w LICENCJONOWANEJ szkole narciarskiej SITN-PZN. To gwarancja jakości, odpowiedniego poziomu a co najważniejsze bezpieczeństwa.

Zobacz także  Koncert Zagi w Trzecim Księżycu

Każda renomowana stacja narciarska posiada ofertę takiej szkoły. Dzięki temu na stokach odbywają się liczne zawody, imprezy popularyzujące narciarstwo, szkolenia.

Przedstawiamy listę stoków narciarskich, stacji narciarskich z regionu Lubelszczyzny, które najchętniej odwiedzane są przez narciarzy. Często decyduje o tym odległość zamieszkania i czas dojazdu. Jednak planujący wyjazd z dalszych miejscowości biorą pod uwagę wszystkie czynniki jakościowe o których była mowa. Proponujemy udział w ankiecie, która pozwoli po zakończeniu sezonu zimowego wyłonić najpopularniejsze miejsca narciarskiej Lubelszczyzny.

 1. Batorz k/Kraśnika www.wotex.pl
 2. Bobliwo k/Izbicy- między Krasnystawem a Zamościem www.stokbobliwo.pl
 3. Celejów między Kazimierzem Dolnym a Nałęczowem www.ski-sport.pl
 4. Chrzanów  www.nartaj.rzetelski.com.pl
 5. Globus Ski – Lublin  www.mosir.lublin.pl
 6. Jacnia k/ Krasnegobrodu
 7. Kobylany k/ Terespola
 8. Kazimierz Dolny www.stacjakazimierz.pl
 9. Krasnobród www.chelmowagora.pl
 10. Parchatka  między Puławami a Kazimierzem Dolnym www.stok.parchatka.abc.pl
 11. Rąblów  www.nartsport.pl
 12. Sulów  www.stok-sulow.pl
 13. Tomaszów Lubelski- Biała Góra

Galeria zdjęć

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).