czwartek, 20 czerwca, 2024

Wernisaż wystawy Jacka Kośmińskiego

Share

W sobotę, 16 grudnia o godz. 13.00, w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Kośmińskiego. Artysta urodził się w 1969 roku w Kazimierzu Dolnym. Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i za granicą. W sumie zorganizował 17 wystaw indywidualnych.

Zachwycająco piękne obrazy Jacka Kośmińskiego są przesiąknięte niesamowitym światłem i barwami oraz przenikliwością spojrzenia. Są pełne spokoju, zachwytu nad otaczającą nas naturą i miłości do miejsca, w którym artysta tworzy. Jacek Kośmiński postrzega ukochany Kazimierz na swój własny sposób, a urokliwe zakątki miasteczka są jego największą inspiracją. Swoim malarstwem oddaje niepowtarzalny wdzięk tego miejsca o każdej porze roku.

O Jacku Kośmińskim mówi się, że jest spadkobiercą najlepszych tradycji plenerowego malarstwa Kazimierza. Sam artysta twierdzi:

„Dzieło sztuki jest formą, treścią, wyznaniem, oszustwem, zabawą, objawem, jest naturalne i indywidualne”.

Serdecznie zapraszamy na wystawę!

 

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Organowy
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności