czwartek, 20 czerwca, 2024

Wernisaż wystawy biżuterii Marcina Tymińskiego

Share

W czwartek, 21 grudnia o godz. 15:00, w holu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy biżuterii Marcina Tymińskiego. Jubileuszowa wystawa pod nazwą „eXXhibition” jest podsumowaniem tegorocznej serii prezentacji, które odbyły się w różnych galeriach i muzeach w Europie.

W tym roku Marcin Tymiński, wybitny artysta złotnik i designer, obchodzi dwudziestolecie pracy artystycznej. Na swoim koncie artysta ma ok. 200 dzieł i cały czas powstają nowe. Każda kolejna odsłona wystawy Marcina Tymińskiego zawierała całkiem nowe obiekty. Ich powstanie zainspirował bogaty zbiór szkiców i projektów zgromadzonych przez artystę w ciągu dwudziestu lat. Mimo ogromnego wysiłku włożonego w przygotowanie nietypowej wystawy, która wciąż zmienia swoje oblicze, Marcin Tymiński uczestniczył w wielu tegorocznych konkursach dla projektantów i zdobywał cenne nagrody! Zapraszanie polskiego artysty do udziału w najważniejszych wydarzeniach, targach i wystawach, potwierdza jego wysoką pozycję wśród światowych designerów.

Specjalnie na wystawę w Kazimierzu Dolnym zostanie przygotowana kolejna pula autorskiej biżuterii, a także innowacyjna – hologramowa technika jej prezentacji. Unikalna biżuteria, autorskie patenty w zakresie stosowanych materiałów oraz nowoczesna technika prezentacji sprawią, że kazimierska odsłona będzie najciekawszą wystawą z zakresu złotnictwa i designu. Podobne efekty znane są widzom tylko z filmów science-fiction.

Serdecznie zapraszamy na zaskakującą i pełną wrażeń wystawę!

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności