Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wernisaż wystawy biżuterii Marcina Tymińskiego

W czwartek, 21 grudnia o godz. 15:00, w holu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy biżuterii Marcina Tymińskiego. Jubileuszowa wystawa pod nazwą „eXXhibition” jest podsumowaniem tegorocznej serii prezentacji, które odbyły się w różnych galeriach i muzeach w Europie.

W tym roku Marcin Tymiński, wybitny artysta złotnik i designer, obchodzi dwudziestolecie pracy artystycznej. Na swoim koncie artysta ma ok. 200 dzieł i cały czas powstają nowe. Każda kolejna odsłona wystawy Marcina Tymińskiego zawierała całkiem nowe obiekty. Ich powstanie zainspirował bogaty zbiór szkiców i projektów zgromadzonych przez artystę w ciągu dwudziestu lat. Mimo ogromnego wysiłku włożonego w przygotowanie nietypowej wystawy, która wciąż zmienia swoje oblicze, Marcin Tymiński uczestniczył w wielu tegorocznych konkursach dla projektantów i zdobywał cenne nagrody! Zapraszanie polskiego artysty do udziału w najważniejszych wydarzeniach, targach i wystawach, potwierdza jego wysoką pozycję wśród światowych designerów.

Specjalnie na wystawę w Kazimierzu Dolnym zostanie przygotowana kolejna pula autorskiej biżuterii, a także innowacyjna – hologramowa technika jej prezentacji. Unikalna biżuteria, autorskie patenty w zakresie stosowanych materiałów oraz nowoczesna technika prezentacji sprawią, że kazimierska odsłona będzie najciekawszą wystawą z zakresu złotnictwa i designu. Podobne efekty znane są widzom tylko z filmów science-fiction.

Serdecznie zapraszamy na zaskakującą i pełną wrażeń wystawę!

Zobacz także  Agnieszka Chylińska w Kazimierzu Dolnym - koncert

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *