wtorek, 23 lipca, 2024

Weekend 5-7 października – imprezy i wydarzenia artystyczne

Share

Piątek, 5 października

 

19:00 Kazimierski Dzień Sąsiada i święto ulicy Doły

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Kazimierza i jego sympatyków. Impreza ma charakter zrzutkowy. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą papierowych talerzyków i kubeczków, czegoś dobrego do… i przede wszystkim dobrego humoru (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)

 

Sobota, 6 października

 

10:00 VI Memoriał im. Kazimierza Górskiego

Charytatywny turniej piłkarski. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Franiowi, który zmaga się z rzadką chorobą genetyczną ALD. Terapia i rehabilitacja są kosztowne, ale dzięki nim poprawia się jakość życia chłopca (boisko Orłów w Kazimierzu)

 

13:00 Dwa Księżyce – Spacer tematyczny szlakiem Kuncewiczów

Uczestnicy proszeni są o przybycie na taras Domu Kuncewiczów, skąd wyruszą śladami Marii i Jerzego. Przewodnikiem będzie kierownik oddziału literackiego MNKD Monika Januszek-Surdacka. Udział jest bezpłatny (Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)

 

16:00 Wycieczka z przewodnikiem: Kazimierz od kuchni

Propozycja dla turystów indywidualnych, którzy będą mogli zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście i spróbować ośmiu dań kuchni regionalnej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze – bezpłatnie). Cena wycieczki z kolacją: 50 zł dorośli, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10 lat.

 

19:00 Wycieczka z przewodnikiem: Nocne zwiedzanie Kazimierza

 

Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego w tajemniczym blasku płonących pochodni. W trakcie nocnego spaceru doświadczony przewodnik opowie ciekawe historie o zabytkach, legendy o duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Okryte mrokiem uliczki, Duży i Mały Rynek, Wąwóz Korzeniowy, cmentarz żydowski i Wąwóz Śmierci wyglądają zupełnie inaczej niż w świetle dnia. Zakończeniem wycieczki jest degustacja wyśmienitych kazimierskich nalewek. (Cena: 50 zł. Konieczna wcześniejsza rezerwacja)

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Zobacz także  Zbiórka krwi 1 czerwca 2024

 

Niedziela, 7 października

 

10:00 Kiermasz Produktów Lokalnych

Impreza plenerowa, w której biorą udział lokalni producenci. Turyści będą mogli zakupić lokalne wyroby spożywcze oraz rękodzielnicze.

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności