Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Weekend 26-28 stycznia -wydarzenia

Piątek, 26 stycznia

 

15.00 Wycieczka z przewodnikiem “Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”

Wycieczka dedykowana turystom indywidualnym, którzy chcą lepiej poznać historię i smaki Kazimierza. W programie degustacja kazimierskich nalewek z zakąską kuchni żydowskiej. Cena wycieczki: 45 zł. Rezerwacji miejsc można dokonywać do godziny 12:00 w dniu imprezy.

 

20:30 Koncert Carsky w Trzecim Księżycu

Paweł Karski, producent muzyczny znany jako Carsky pojawi się w Kazimierzu w ramach festiwalu Zimiernikejszyn i zagra w Trzecim Księżycu (Mały Rynek 1)

Cena biletów: 20 zł.

 

Sobota, 27 stycznia

 

10:00 Trzecie Urodziny Gaca Fit Hotel

Właściciele Gaca Fit Hotel, który działa już trzy lata, zapraszają na spotkanie dotyczące procesu Mądrego Odchudzania z Gaca System. Dla wszystkich zainteresowanych odbędą się konsultacje z trenerem i kucharzami.

 

12:30 Wycieczka z przewodnikiem “Zamek, legendy i stary Kazimierz” – humorystyczna wycieczka z przewodnikiem po historycznych zakątkach miasteczka. Propozycja skierowana do turystów indywidualnych, którzy chcą poznać kazimierskie ciekawostki. W programie m.in. zwiedzanie wzgórza zamkowego, kazimierskich rynków i fary. Do tego solidna porcja anegdot i opowieści. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Cena: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (do tej ceny należy doliczyć 5 zł za bilet wstępu na zamek i basztę).

 

13:00 Wernisaż wystawy “Tadeusz Michalak – realista czy wizjoner?”

Tadeusz Michalak, rodowity kazimierzanin i absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, jest autorem ok. 140 realizacji architektonicznych, m.in. projektów wnętrz i projektów urbanistycznych. Ponadto jest utalentowanym malarzem i rysownikiem, a także twórcą i redaktorem naczelnym „Brulionu Kazimierskiego”. Wstęp wolny (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19 )

 

15:00 Wycieczka z przewodnikiem “Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”

Wycieczka dedykowana turystom indywidualnym, którzy chcą lepiej poznać historię i smaki Kazimierza. W programie degustacja kazimierskich nalewek z zakąską kuchni żydowskiej. Cena wycieczki: 45 zł. Rezerwacji miejsc można dokonywać do godziny 12:00 w dniu imprezy.

Zobacz także  Wielkanocny poniedziałek w Kazimierzu Dolnym

 

18:00 Wycieczka z przewodnikiem “Nocne zwiedzanie Kazimierza”

Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego w tajemniczym blasku płonących pochodni. W trakcie nocnego spaceru doświadczony przewodnik opowie ciekawe historie o zabytkach, legendy o duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Okryte mrokiem uliczki, Duży i Mały Rynek, Wąwóz Korzeniowy i cmentarz żydowski wyglądają zupełnie inaczej niż w świetle dnia. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 18.00 pod słynną studnią na Rynku.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc (cena: 45 zł dorośli, 25 zł młodzież)

 

20:00 Koncert James Harries w Trzecim Księżycu

Brytyjski artysta ma na swoim koncie sześć albumów i dwie EP-ki (mini albumy), świetne recenzje w branżowej prasie i liczne koncerty na całym świecie. Jego muzyka to połączenie folku, alt country i bluesa. Utwory Jamesa gościły w czternastu międzynarodowych filmach! Ilość miejsc na koncert artysty jest ograniczona (Cena biletów: 20 zł.)

 

Niedziela, 28 stycznia

 

Wystawy czasowe:

Wystawa malarstwa Jacka Kośmińskiego (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa biżuterii Marcina Tymińskiego “eXXhibition” (Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19)

 

Serdecznie zapraszamy!

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *