wtorek, 23 lipca, 2024

Weekend 19-21 stycznia – atrakcje i wydarzenia artystyczne

Share

Piątek, 19 stycznia

15:00 Wycieczka z przewodnikiem “Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”

Wycieczka dedykowana turystom indywidualnym, którzy chcą lepiej poznać historię i smaki Kazimierza. W programie degustacja kazimierskich nalewek z zakąską kuchni żydowskiej. Cena wycieczki: 45 zł. Rezerwacji miejsc można dokonywać do godziny 12:00 w dniu imprezy.

 

Sobota, 20 stycznia

 

12:00 Wycieczka z przewodnikiem “Kazimierz od kuchni”

Podczas wycieczki turyści zwiedzą kazimierskie rynki i wzgórze franciszkanów. Poznają także tajemnice nadwiślańskiego miasteczka. Zwiedzanie zakończy się obiadem, podczas którego będą serwowane dania kuchni regionalnej (opcjonalnie). Chętni do udziału w degustacji powinni zgłaszać się do piątku, do godziny 12:00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Cena wycieczki z obiadem: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 10-5 lat.

 

12:00 Spacer nowym szlakiem turystycznym “Kazimierz dwóch księżyców”

Miejsce zbiórki przed Kuncewiczówką.

 

15:00 Wycieczka z przewodnikiem “Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”

 

18:00 Wycieczka z przewodnikiem “Nocne zwiedzanie Kazimierza”

Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego w tajemniczym blasku płonących pochodni. W trakcie nocnego spaceru doświadczony przewodnik opowie ciekawe historie o zabytkach, legendy o duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Okryte mrokiem uliczki, Duży i Mały Rynek, Wąwóz Korzeniowy i cmentarz żydowski wyglądają zupełnie inaczej niż w świetle dnia. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 18.00 pod słynną studnią na Rynku.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc (cena: 45 zł dorośli, 25 zł młodzież)

 

20:00 Koncert Niny i Vlasty (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto wcześniej dokonać rezerwacji

(Cena biletów: 20 zł)

 

Niedziela, 21 stycznia

 

11:30 Koncert chóru z parafii Bożego Miłosierdzia w Siedlcach (Kościół Farny)

 

12:00 Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

Zobacz także  Festiwal Klezmerski 2024

Po mszy św. w kazimierskiej Farze nastąpi złożenie wieńców przy pamiątkowej płycie znajdującej się za kościołem.

 

14:00 Koncert kolęd (Kościół Farny)

W kazimierskiej Farze wystąpi Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Purei Cantores Lublinenses pod dyrekcją ks. Attili Adama Hontiego. Na zabytkowych organach zagra Małgorzata Skwarzyńska.

 

Wystawy czasowe:

Wystawa malarstwa Jacka Kośmińskiego (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa biżuterii Marcina Tymińskiego “eXXhibition” (Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19)

Serdecznie zapraszamy!

 

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności