wtorek, 23 lipca, 2024

Weekend 13-15 lipca – imprezy i wydarzenia kulturalne

Share

Piątek, 13 lipca

 

10:45 Magia dawnych lat. Kazimierz na starej fotografii. Prezentacja – Opowieść

Dzięki czarno-białym fotografiom miasta możemy cofnąć się w czasie o 100 lat, przyjrzeć się życiu dawnego Kazimierza, zobaczyć uliczki i miejsca, których już nie ma, poznać kilka ważnych postaci Kazimierza, a przede wszystkim poczuć na własnej skórze tajemniczą atmosferę miejsca “żyjącego poza czasem”. (Galeria Drewna i Unikatowych Pamiątek Plebanka 4a; bilety 16 zł dorośli, 10 zł dzieci i młodzież do 15 lat, dzieci do lat 8 – gratis)

13:13 V Kazimiernikejszyn: Koncert November Project na Rynku.

15:00 Dj MesBrutah na Kazimiernikejszyn 2018 (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1; wstęp wolny)

18:30 Koncerty: Dziady Kazimierskie, Grubson, Fisz Emade, Tworzywo i Dawid Podsiadło w kazimierskich Kamieniołomach.

1:00 After Party przy Kamieniołomach

 

Sobota, 14 lipca

12:00 Urodziny Jacka Malczewskiego

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego”, które uświetni 164. rocznicę urodzin wielkiego malarza. Wstęp na podstawie biletu do muzeum. (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

14:30 Wycieczka z przewodnikiem PTTK

Bezpłatna wycieczka z przewodnikiem PTTK dla turystów indywidualnych.

(Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.)

16:00 Wycieczka z przewodnikiem “Zamek, legendy i stary Kazimierz”

Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych. Uczestnicy poznają najpiękniejsze miejsca oraz usłyszą najciekawsze historie i anegdoty związane z miastem. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwacje telefoniczne lub mailowe. (Cena: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia, młodsze bezpłatnie. Do podanych cen należy dodać bilet wstępu na zamek i basztę w wysokości 5 zł.)

18:30 Koncerty: Tabu, Shakin Dudi, Lao Che i Łąki Łan w kazimierskich Kamieniołomach

19:30 Kazimierski Festiwal Organowy (kościół farny)

21:00 Wycieczka z przewodnikiem: Nocne zwiedzanie Kazimierza

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Literacki „Słowa mają moc”

Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego w tajemniczym blasku płonących pochodni. W trakcie nocnego spaceru doświadczony przewodnik opowie ciekawe historie o zabytkach, legendy o duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Okryte mrokiem uliczki, Duży i Mały Rynek, Wąwóz Korzeniowy i cmentarz żydowski wyglądają zupełnie inaczej niż w świetle dnia. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 18.00 pod słynną studnią na Rynku.

(Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc (cena 50 zł)

1:00 After Party przy Kamieniołomach

 

Niedziela, 15 lipca

 

10:45 Magia dawnych lat. Kazimierz na starej fotografii. Prezentacja – Opowieść

Dzięki czarno-białym fotografiom miasta możemy cofnąć się w czasie o 100 lat, przyjrzeć się życiu dawnego Kazimierza, zobaczyć uliczki i miejsca, których już nie ma, poznać kilka ważnych postaci Kazimierza, a przede wszystkim poczuć na własnej skórze tajemniczą atmosferę miejsca “żyjącego poza czasem”. (Galeria Drewna i Unikatowych Pamiątek Plebanka 4a; bilety 16 zł dorośli, 10 zł dzieci i młodzież do 15 lat, dzieci do lat 8 – gratis)

11:00 Zwiedzanie zamku i baszty z przewodnikiem

Podczas godzinnej wycieczki turyści poznają ciekawe opowieści o zamku i baszcie, których nie ma w przewodnikach. Usłyszą historie związane z archeologią, kulturą materialną, sztuką i obyczajowością dawnych wieków. Cena: 20 zł dorośli, 15 zł dzieci powyżej 8 lat, młodsze – gratis. Ilość miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja w przeddzień wycieczki.

12:00 Spacer nowym szlakiem turystycznym “Kazimierz Dwóch księżyców”  

Trasa spacerowa poświęcona Marii i Jerzemu Kuncewiczom. Kierownik oddziału literackiego MNKD, Monika Januszek-Surdacka, jest przewodnikiem po ulubionych a nieraz zagadkowych miejscach związanych z parą pisarzy. Udział w spacerze jest bezpłatny (Taras Domu Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)

12:10 V Kazimiernikejszyn: Rekord Śmiechu (Rynek)

12:30 Wycieczka z przewodnikiem PTTK (Bezpłatna wycieczka z przewodnikiem PTTK dla turystów indywidualnych; ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.)

12:32 V Kazimiernikejszyn: Zakończenie festiwalu na Rynku – koncert grupy NeoKlez

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Organowy

16:15 Wielkie otwarcie Drogi Dziadowskiej (zbiórka przy bistro Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)

17:00 Strefa Kibica: Finałowy mecz Mundialu 2018 (Restauracja Figa z Makiem, ul. Sadowa 8, wstęp wolny)

Warsztaty Sztuki Ludowej na Rynku

 

Wystawy czasowe:

Wystawa “Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa Grup Artystycznych działających w KOKPiT (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa prac młodzieży uczęszczającej na warsztaty rysunku i malarstwa (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa akwareli (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)

 

Wystawa malarstwa “Impresje słowiańskiej duszy” (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

 

Wystawa malarstwa Doroty Kazimierczuk “Kresowe anioły”  (Pensjonat Kazimierski, ul. dr. Tadeusza Tyszkiewicza)

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności