Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Walne Zgromadzenie zakończone awanturą

Kazimierskie Towarzystwo Wiślane w dniu 18 maja o godzinie 16.oo zaplanowało spotkanie wszystkich członków na nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu celem dokonania uzupełniających wyborów do Zarządu Towarzystwa. Powodem była rezygnacja dotychczasowego przewodniczącego Towarzystwa, zastępcy oraz skarbnika z pełnienia tych funkcji. Kazimierskie Towarzystwo Wiślane to jedno z najstarszych, działających na terenie Kazimierza Dolnego. Dwadzieścia lat działalności określił ustępujący Przewodniczący Towarzystwa Adam Madejski jako okres wielu inicjatyw i działań na rzecz popularyzacji sportów wodnych powiązanych tradycją z pięknym przełomem Wisły. Miłym akcentem historycznego podsumowania było wspomnienie Edwarda Wojtalika, człowieka wielce zasłużonego dla Towarzystwa Wiślanego.

Zebranie początkowo planowane w Domu Kultury z uwagi na „zaplanowaną” większą ilość uczestników zostało przeniesione do SARPU. O godzinie 16.oo na salę wkroczyła grupa młodzieży jak się potem okazało nie zabłąkana wycieczka lecz nowi członkowie Towarzystwa Wiślanego, którzy nie bardzo wiedzieli gdzie w  Kazimierzu Dolnym jest przystań Jachtowa. Wiedzieli natomiast doskonale na kogo mają głosować w wyborze na nowego Przewodniczącego Towarzystwa Wiślanego.

Po proceduralnych zabiegach wymaganych statutem tj. wybraniu przewodniczącego zebrania, sekretarza, komisji skrutacyjnej można było przedstawić sprawozdanie z działalności za rok 2011, bilansu finansowego i przystąpić do wyboru nowych Władz Towarzystwa.

Nad całością od strony prawnej czuwała pani mecenas – specjalistka od zagadnień stowarzyszeń.

Zgłoszono kandydatów na Przewodniczącego Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego:

  1. prof. Piotr Książek z lubelskiej Akademii Medycznej (wyjaśniła się obecność studenckiej grupy z indeksami)
  2. Paweł Skrzeczkowski – mieszkaniec Kazimierza Dolnego
  3. Zbigniew Wacławski – mieszkaniec Kazimierza Dolnego
  4. mec. Stefan Krzewiński – od lat związany z Kazimierzem Dolnym

W wyniku tajnego głosowania pan prof. Piotr Książek uzyskał 48 głosów i został wybranym na nowego Przewodniczącego Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego. Paweł Skrzeczkowski (21 głosów), Zbigniew Wacławski (4 głosy) , Stefan Krzewiński (0 głosów).

Zobacz także  Agnieszka Chylińska w Kazimierzu Dolnym - koncert

Na funkcję v-ce przewodniczącego zgłoszony został lubelski mec. Mirosław Pucek, i Paweł Skrzeczkowski. Wynik wyborów: 43 głosy pan mecenas, 30 głosy Paweł Skrzeczkowski.

Pozostał wybór sekretarza Towarzystwa. Zgłoszona kolejna kandydatura spowodowała gwałtowną reakcję kazimierskich członków Towarzystwa, którzy określili sposób przeprowadzenia zmian we władzach Towarzystwa jako daleko nie etyczny! …„Wstydzić się powinni profesorowie metod nauczania studentów sposobów do wygrywania wyborów.” Uzupełnieniem tego były okrzyki „skandal” i wyjście z sali dużej grupy członków Towarzystwa.

Następstwem tak dokonanych zmian jest zapowiedź powołania nowego Towarzystwa Wiślanego. Czy ta sytuacja doprowadzi do walki o prawo zarządzania nową przystanią i portem Jachtowym w Kazimierzu Dolnym? Pewnie tak. Już w najbliższym czasie poznamy szczegóły tych planów.

Galeria zdjęć

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *