Orkiestry dęte w Kazimierzu

 

W najbliższy weekend, 2 i 3 września, w Kazimierzu Dolnym usłyszymy wielkie przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowych aranżacjach orkiestr dętych, które wystąpią  w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Puławy 2017. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”.

Barwna impreza artystyczna od lat cieszy się dużym zainteresowaniem tutejszych mieszkańców i turystów. Występom orkiestr towarzyszą  zespoły taneczne mażoretek. Dziewczyny ubrane w paradne stroje spełniają nie tylko funkcje widowiskowe, ale sygnalizują przy pomocy wykonywanych gestów zbliżający się zakręt, zmianę rytmu lub zakończenie utworu.

Koncerty odbędą się na Rynku oraz na statkach wycieczkowych. Wśród wykonawców pojawią się m.in. orkiestry z Końskowoli, Chodzieży, Dzierzgowa, Żuromina i Żytna. Ponadto wystąpią 2 zespoły z Ukrainy. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych nie ma charakteru konkursu. Formacje nie rywalizują ze sobą, ciesząc się jedynie możliwością wspólnego muzykowania. Honorowymi patronami tegorocznego festiwalu są: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury, Elżbieta Kruk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

 

Program koncertów w Kazimierzu Dolnym:

sobota 2 września

10:30 – 12:00 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle

14:30 – 16:00 koncerty na Rynku

niedziela 3 września

10:00 – 11:30 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle

11:00 – 12:35 koncerty na Rynku

 

Zobacz także  Kazimierz Dolny w zimowej odsłonie czeka na turystów!

Comments (1)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).