wtorek, 23 lipca, 2024

VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Share

 

W najbliższy weekend, 2 i 3 września, w Kazimierzu Dolnym usłyszymy wielkie przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowych aranżacjach orkiestr dętych, które wystąpią  w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Puławy 2017. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”.

Barwna impreza artystyczna od lat cieszy się dużym zainteresowaniem tutejszych mieszkańców i turystów. Występom orkiestr towarzyszą  zespoły taneczne mażoretek. Dziewczyny ubrane w paradne stroje spełniają nie tylko funkcje widowiskowe, ale sygnalizują przy pomocy wykonywanych gestów zbliżający się zakręt, zmianę rytmu lub zakończenie utworu.

Koncerty odbędą się na Rynku oraz na statkach wycieczkowych. Wśród wykonawców pojawią się m.in. orkiestry z Końskowoli, Chodzieży, Dzierzgowa, Żuromina i Żytna. Ponadto wystąpią 2 zespoły z Ukrainy. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych nie ma charakteru konkursu. Formacje nie rywalizują ze sobą, ciesząc się jedynie możliwością wspólnego muzykowania. Honorowymi patronami tegorocznego festiwalu są: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury, Elżbieta Kruk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

 

Program koncertów w Kazimierzu Dolnym:

sobota 2 września

10:30 – 12:00 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle

14:30 – 16:00 koncerty na Rynku

niedziela 3 września

10:00 – 11:30 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle

11:00 – 12:35 koncerty na Rynku

 

Zobacz także  Zbiórka krwi 1 czerwca 2024
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności