wtorek, 23 lipca, 2024

V Memoriał Oldbojów im. Kazimierza Górskiego

Share

W sobotę, 7 października, na boisku przy kazimierskim Porcie Jachtowym odbędzie się V Memoriał Oldbojów im. Kazimierza Górskiego pod hasłem „Dla promocji Kazimierza Dolnego”. Udział w tej cyklicznej imprezie zapowiedziało 8 drużyn: Oldboje Puławy, TKKF Oldboje Puławy, Lotnicy Warszawa Wawer, Oldboje Plener, Oldboje Orlik Opole Lubelskie, debiutujące w turnieju Centrum Kulturalno-Edukacyjne im. Tomasza Oskara Sosnowskiego,  Reprezentacja Pisarzy Polskich, w której zagra m.in. Piotr Reiss – zawodnik Lecha Poznań, król strzelców polskiej Ekstraklasy i piłkarz reprezentacji Polski, no i rzecz jasna drużyna Oldboje Kazimierz Dolny, z którymi wystąpi Tomasz Jasina, dziennikarz TVP3 Lublin. Podobnie jak w zeszłym roku, gościem honorowym będzie syn Kazimierza Górskiego – Dariusz Górski. Towarzyszyć mu będą zawodnicy z legendarnej kadry „Orłów Górskiego”.

Piłkarski turniej, który z każdym rokiem przyciąga coraz więcej kibiców, jak zwykle będzie miał charakter pikniku rodzinnego z regionalnymi produktami i potrawami z grilla. Muzyczne gwiazdy tegorocznego wydarzenia to zespoły Rednecks i Pora Wiatru. W ramach imprezy odbędą się pokazy taekwondo i turniej rzutów karnych dla dzieci i młodzieży. Ponadto będzie można uczestniczyć w licytacji koszulek z podpisami sportowców oraz książek, które przywiozą ze sobą piłkarze z Reprezentacji Pisarzy Polskich, m.in. Piotr Reiss, Tomasz Jędrzejewski, Marek Grajek, Zbigniew Masternak, Sławomir Suchomski, Jan Wojtyński i Wiesław Janicki. Podczas imprezy będzie wiele okazji do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze znanymi sportowcami. Szykuje się też nie lada gratka dla miłośników markowych aut, którzy będą mogli sfotografować się “w towarzystwie” porsche cayenne i yaguara z 1960 roku. Turniej, rozgrywający się pod patronatem Burmistrza Kazimierza Dolnego, ma w tym roku charakter międzynarodowy – w ramach rewizyty do miasteczka przyjadą goście z Ukrainy. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy turnieju przeznaczają dochód z imprezy na leczenie Franka Fernezy, chłopca chorego na rzadką genetyczną chorobę ALD, oraz na leczenie innych dzieci dotkniętym tym schorzeniem. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Zobacz także  Kazimierskie Regaty 2024

 

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności