Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tango milonga w piątkowy wieczór!

W piątek, 9 lutego, o godz. 18.00, na zakończenie tegorocznego karnawału w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) odbędzie się spotkanie muzyczno taneczne pod hasłem “Tango milonga”.

Pomysłodawca kazimierskich wieczorków tanecznych, Sławomir Doraczyński – szef zespołu muzycznego Dwa Księżyce, jest przekonany, że ten rodzaj muzyki znakomicie wpasowuje się klimatem w nasze miasteczko. Tango, które narodziło się ponad sto lat temu w podrzędnych lokalach Buenos Aires, obecnie ma gorących zwolenników na całym świecie.

W piątkowy wieczór usłyszymy znane tanga w wykonaniu najlepszych orkiestr argentyńskich, a także utwory grane na żywo przez pianistkę Anetta Stawińską, m.in. słynne „Tango milonga” autorstwa Jerzego Petersburskiego, polskie tanga z okresu międzywojennego oraz współczesne aranżacje znanych utworów z początku XX wieku. Pani Anetta przybliży gościom zasady tanga i zaprezentuje kilka figur tanecznych.   

Jako ciekawostkę należy dodać, że w 2009 roku argentyńskie i urugwajskie tango zostało wpisane na “Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości” przez organizację UNESCO .

Zapraszamy do tańca mieszkańców Kazimierza oraz naszych miłych turystów w każdym wieku!

Wstęp – 5 zł.

Podczas spotkania przewidziany jest drobny poczęstunek. Organizatorzy proszą o przyniesienie wygodnych butów do tańczenia na zmianę.

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *