W piątek, 9 lutego, o godz. 18.00, na zakończenie tegorocznego karnawału w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) odbędzie się spotkanie muzyczno taneczne pod hasłem “Tango milonga”.

Pomysłodawca kazimierskich wieczorków tanecznych, Sławomir Doraczyński – szef zespołu muzycznego Dwa Księżyce, jest przekonany, że ten rodzaj muzyki znakomicie wpasowuje się klimatem w nasze miasteczko. Tango, które narodziło się ponad sto lat temu w podrzędnych lokalach Buenos Aires, obecnie ma gorących zwolenników na całym świecie.

W piątkowy wieczór usłyszymy znane tanga w wykonaniu najlepszych orkiestr argentyńskich, a także utwory grane na żywo przez pianistkę Anetta Stawińską, m.in. słynne „Tango milonga” autorstwa Jerzego Petersburskiego, polskie tanga z okresu międzywojennego oraz współczesne aranżacje znanych utworów z początku XX wieku. Pani Anetta przybliży gościom zasady tanga i zaprezentuje kilka figur tanecznych.   

Jako ciekawostkę należy dodać, że w 2009 roku argentyńskie i urugwajskie tango zostało wpisane na “Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości” przez organizację UNESCO .

Zapraszamy do tańca mieszkańców Kazimierza oraz naszych miłych turystów w każdym wieku!

Wstęp – 5 zł.

Podczas spotkania przewidziany jest drobny poczęstunek. Organizatorzy proszą o przyniesienie wygodnych butów do tańczenia na zmianę.

Zobacz także  Dawne zwyczaje wigilijne na Lubelszczyźnie

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).