sobota, 22 czerwca, 2024

Tango milonga w piątkowy wieczór!

Share

W piątek, 9 lutego, o godz. 18.00, na zakończenie tegorocznego karnawału w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) odbędzie się spotkanie muzyczno taneczne pod hasłem “Tango milonga”.

Pomysłodawca kazimierskich wieczorków tanecznych, Sławomir Doraczyński – szef zespołu muzycznego Dwa Księżyce, jest przekonany, że ten rodzaj muzyki znakomicie wpasowuje się klimatem w nasze miasteczko. Tango, które narodziło się ponad sto lat temu w podrzędnych lokalach Buenos Aires, obecnie ma gorących zwolenników na całym świecie.

W piątkowy wieczór usłyszymy znane tanga w wykonaniu najlepszych orkiestr argentyńskich, a także utwory grane na żywo przez pianistkę Anetta Stawińską, m.in. słynne „Tango milonga” autorstwa Jerzego Petersburskiego, polskie tanga z okresu międzywojennego oraz współczesne aranżacje znanych utworów z początku XX wieku. Pani Anetta przybliży gościom zasady tanga i zaprezentuje kilka figur tanecznych.   

Jako ciekawostkę należy dodać, że w 2009 roku argentyńskie i urugwajskie tango zostało wpisane na “Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości” przez organizację UNESCO .

Zapraszamy do tańca mieszkańców Kazimierza oraz naszych miłych turystów w każdym wieku!

Wstęp – 5 zł.

Podczas spotkania przewidziany jest drobny poczęstunek. Organizatorzy proszą o przyniesienie wygodnych butów do tańczenia na zmianę.

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Wina 2024
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności