Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Startuje 17. BNP Paribas Dwa Brzegi 

Przed nami cały tydzień z najlepszym kinem z całego świata i sztuką na najwyższym poziomie. Od 29 lipca do 6 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa 17. BNP Paribas Dwa Brzegi.

Na początek pierwszego dnia proponujemy „Hourię” (godz. 10:00, kino We Love Cinema), czyli film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour. To pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca. Następnie pokaz „Dziewczyńskich historii” (godz. 12:15, kino We Love Cinema), a po nim spotkanie z reżyserką Agnieszką Borzym (godz. 13:30, Sala Złota). Dziś rusza Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (pierwszy blok o godz. 14:15, Małe Kino). Po seansie spotkanie z twórcami.

Po konferencji prasowej (godz. 14:30, Sala Złota) — oficjalnie otwarcie: gala 17. BNP Paribas Dwa Brzegi połączona z projekcją nagrodzonych na festiwalu w Cannes „Opadających liści” Akiego Kaurismäkiego (godz. 18:00, kino We Love Cinema). Natomiast w ramach otwarcia Kina na Zamku o godz. 21:00 na Zamku w Kazimierzu Dolnym (ul. Zamkowa 3) zaprezentujemy komedię z Tonim Servillo w roli głównej „Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese.

W programie jeszcze inne projekcje — „Pieśni wielorybów” (godz. 16:00, kino We Love Cinema) i pokazywany w Cannes „Porwany” w reżyserii Marco Bellocchio (godz. 20:45, kino We Love Cinema). Wieczorem w Małym Kinie (godz. 21:00) seans filmu „Norwegian Dream” polsko-norweskiego reżysera Leiva Igora Devolda ze specjalnym wstępem obecnych w Kazimierzu Dolnym aktora Huberta Miłkowskiego i producenta Bartłomieja Glińskiego.  W niedzielę możliwość spotkania z twórcami w Sali Złotej o godz. 11:00.

BNP Paribas Dwa Brzegi to nie tylko święto filmu, lecz także okazja, by obcować ze sztuką. Program festiwalowych wystaw otwieramy już dziś o 12:00 w Galerii Ogródek Sztuki wystawą „Mika i Lulek Popopośki” Marii i Jerzego Krzysztoporskich. Wieczorem zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Zobacz także  Kazimierskie Regaty na Wiśle

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:

— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;

— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;

— Małe Kino — ul. Szkolna 1
— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku
— Kino Perła — Mały Rynek [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi — POBIERZ

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *