Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w sobotę 10 marca o godz. 12:00 na spotkanie poświęcone Jerzemu Kuncewiczowi (1893-1984). W Gmachu Głównym przy kazimierskim Rynku odbędzie się wykład i wspólne czytanie dzieł literata.

W dn. 14 marca przypada 34. rocznica śmierci Jerzego Kuncewicza, prawnika, filozofa, literata, polityka i wielkiego sympatyka Kazimierza Dolnego. To on był inicjatorem przyjazdu do nadwiślańskiego miasteczka Marii Kuncewiczowej oraz pomysłodawcą osiedlenia się w nim i budowy domu. W gościnnych progach wilii „Pod Wiewiórką” działa obecnie oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Zapraszamy na spotkanie poświęcone Jerzemu Kuncewiczowi. Jego twórczość literacką przybliży wspólna lektura wybranych fragmentów „Wysp pamięci”. Wspomnieniowa książka odnosi się zarówno do działalności społecznej i politycznej Jerzego Kuncewicza, jak również do jego ukochanego Kazimierza. Prelekcję poświęconą nieznanym faktom z życiorysu Kuncewicza przedstawi Edward Balawejder, wieloletni prezes Fundacji Kuncewiczów. Dodatkową atrakcją „kulinarną” będzie… poczęstunek, czyli chleb ze smalcem wg receptury Pana Jerzego.

Tekst: Muzeum Nadwiślańskie

Zobacz także  6. Spotkania z Kulturą Żydowską. Rusza Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym!

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).