sobota, 22 czerwca, 2024

Spotkanie z autorką książki „Nadwiślańskie serca”

Share

20 października o godz. 16.30 w Bibliotece Publicznej (ul. Lubelska 32/24) odbędzie się spotkanie z Katarzyną Archimowicz, autorką książki “Nadwiślańskie serca”, której akcja rozgrywa się w Kazimierzu Dolnym.

Katarzyna Archimowicz – absolwentka matematyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, nauczyciel przedmiotów ścisłych i doradca zawodowy – zachwyciła czytelniczki dwiema wcześniejszymi powieściami: „Miłość w Burzanach” oraz „W kolejce po życie”.

Jej najnowsza książka pt. „Nadwiślańskie serca” zabiera nas w podróż do Kazimierza Dolnego. Główną bohaterką jest Marta, studentka fizjoterapii, która za wszelką cenę pragnie w życiu szczęścia i spełnienia. Po wyjeździe z rodzinnego Kazimierza Dolnego kończy studia w Warszawie i usiłuje znaleźć pracę w zawodzie. Zbieg okoliczności sprawia, że dziewczyna zostaje sąsiadką Janusza Bilskiego, którego spotkała kilka tygodni wcześniej w rodzinnym miasteczku. Janusz jest związany z Dorotą, która ma siedmioletnią córkę z poprzedniego związku. Losy tej czwórki zaczynają splatać się, aby wreszcie zaowocować feerią zaskakujących wydarzeń.

“Nadwiślańskie serca” to powieść dedykowana przede wszystkim kobietom. Autorka mówi o tym, że warto dążyć do upragnionego celu, a ciężka praca przynosi upragnione rezultaty. Krytykuje życiowy minimalizm, zachęca do walki o swoje szczęście i pokazuje, że nigdy nie jest za późno na prawdziwą miłość. Autorka uważa, że nie ma sensu trwać w związku, który nie ma już przyszłości. Wystarczy odnaleźć w sobie pokłady odwagi, zaryzykować i zawalczyć o siebie!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z pisarką!

 

Zobacz także  Startuje 17. BNP Paribas Dwa Brzegi 
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności