wtorek, 23 lipca, 2024

Skrzydła nad Kazimierzem

Share

Drugi weekend września Kazimierz Dolny opanują lotnicy. Trzecia edycja imprezy „Skrzydła nad Kazimierzem” odbędzie się w dniach 7-9 września na Rynku. Projekt ma na celu popularyzację lotnictwa, obronności oraz kształtowanie postaw patriotycznych. 

W sobotę i niedzielę będziemy podziwiać pokazy Biało–Czerwonych Iskier i zespołu Orlik Team. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zagrać w opracowane przez IPN gry planszowe popularyzujące wiedzę m.in. o historii Dywizjonu 303 czy udziale lotników w obronie Lwowa.

Na wystawie przygotowanej przez specjalistów z dęblińskiego Muzeum SP obejrzymy komiksy o historii Polski wydane przez  Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. W trakcie imprezy odbędzie się Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego.

Na scenie wystąpią też znani artyści scen polskich (od rocka, poprzez fingerstyle, art pop  do muzyki klasycznej i filmowej) m.in. Ignavus, Fabryka, Theszcz, K.SIA,  Korpus, Piotr Krępeć, Mika Urbaniak i Victor Davies oraz artyści występujący na co dzień w przedstawieniach teatrów Roma, Rampa, Buffo, a także w projekcie Accantus.
Pełna niespodzianek niedziela pod hasłem „Skrzydła dzieciom” jest adresowana do najmłodszych. Jej organizatorami są: Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Sił Powietrznych oraz 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego (miasteczko namiotowe). Ponadto odbędzie się kiermasz rękodzieła pod hasłem „Skrzydlate ręce” (Rynek) oraz projekcje filmowe (Kino plenerowe obok restauracji Stara Łaźnia ul. Senatorska 21, godz. 21.00) 
Ciesząca się dużym powodzeniem impreza lotnicza jest otwarta nie tylko do miłośników lotnictwa, ale także dla dzieci, młodzieży, seniorów, miłośników filmu, entuzjastów teatru, fanów muzyki rockowej i zwolenników muzyki klasycznej.

Szczegółowy program imprezy:

Sobota, 8 września

10.00 Przyjazd Motocyklowego Stowarzyszenia „Polskie Skrzydła – Polish Wings”
11.00 Pokazy dynamiczne w powietrzu (zespół akrobacyjny Orlik, zespół akrobacyjny Biało – Czerwone Iskry
12.00 Spotkanie absolwentów Liceum Lotniczego w Dęblinie – występ zespołu Dywizjon 32
12.30 Koncert Chóru Filharmonicznego przy Orkiestrze Kameralnej w Radomiu (fara)
13.00 Uroczysta msza św. w intencji lotników polskich (fara)
15.00 Koncert finałowy Festiwalu Piosenki Lotniczej „O laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych”
19.00 Wręczenie nagród – koncert laureatów
20.00 Radek Chwielarski (magia gitary elektrycznej)
21.00 Fabryka (rock patriotyczny)
22.15 Mika Urbaniak & Victor Davies (perełki art pop)
23.15 Piotr Krępeć (brylanty fingerstyle)
24.00 Pokaz laserowy

Zobacz także  Co robić w Kazimierzu Dolnym? 5 atrakcji

Niedziela, 9 września

10.00 Występ chóru Artis Gaudis z Tomaszowa Mazowieckiego (folk harmoniczny)
11.00 Pokazy dynamiczne w powietrzu (zespół akrobacyjny Orlik, zespół akrobacyjny Biało – Czerwone Iskry
12.30 Bajkowy koncert piosenek „Królowe i księżniczki” (podróż w świat musicalu)
13.20 Koncert zespołów z 5 batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla
14.00 Bajkowy koncert piosenek „Zwierzogród” (podróż w świat musicalu)
15.00 K.SIA (świat standardów)
16.00 The Man (rock nastoletni)
16.30 Ignavus (rock radosny)
18.00 Theszcz (rock refleksyjno – subtelny)
20.00 Korpus (po prostu rock)

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności