sobota, 22 czerwca, 2024

Restauracje ulicy Sadowej

Share

Po zaparkowaniu pojazdu przy ulicy Tyszkiewicza turyści ruszają w kierunku Rynku. Najbardziej popularną trasą jest spacer wałem wiślanym. Widoki na panoramę Wisły i wzgórze zamkowe są  malownicze o każdej porze roku. Poniżej przebiega ulica Sadowa, będąca rekordzistką pod względem ilości obiektów restauracyjnych w Kazimierzu Dolnym.

63ae8dd535459e6ddaa9950601158f8d_LJedne z najdłużej działających to Bar Rybka i słynny z zapiekanek Amfibar. Nowo otwarta restauracja Kocioł Smaków kusi ładnym wykończeniem, tarasem widokowym na Wisłę. Za Amfibarem, którego 30 lat działalności potwierdzają zmieniające się pokolenia ciągle pamiętających smak zapiekanek, powstaje nowa duża Lodziarnia, planująca otwarcie jeszcze w tym sezonie.

Po chwili możemy zatrzymać się przed Hotelem-Restauracją „Dwa Księżyce”. Doskonała kuchnia, ogrodowe otoczenie sprawiają, że grono stałych klientów nie ubywa. Podobnie kolejna znana Restauracja „Kwadrans” może pochwalić się dużą popularnością z uwagi na  świetną kuchnię i niepowtarzalny klimat.

Do często odwiedzanych miejsc zaliczyć można kolejne dwie Restauracje tj, Widok i Joanna. Przystępne ceny a w Joannie słynne Lody z Sadowej sprawiają dużą radość dla smakoszy prawdziwych lodów produkowanych wg najstarszych przepisów.

Odbijając w prawo między wałem wiślanym a Sadową możemy zatrzymać się w Austerii lub na Obiadach Domowych u Samcików. Kończąc spacer ulicą Sadową  nie można przejść obojętnie obok Zielonej Tawerny. To miejsce spotkań z kazimierską kuchnią wielu Prezydentów i znamienitych gości odwiedzających Kazimierz Dolny. Przesympatyczni właściciele i miejsce!

O gościnności ulicy Sadowej w każdym z wymienionych miejsc można przekonać się osobiście zaraz po przyjeździe do Kazimierza Dolnego. Serdecznie zapraszamy i smacznego.

Galeria zdjęć

Zobacz także  Co robić w Kazimierzu Dolnym? 5 atrakcji

Table of contents

Przeczytaj również

Inne aktualności