Program:

21 czerwca, czwartek

17:00 Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne – Instrumenty muzyczne w polskiej tradycji ludowej. Cymbały i cymbaliści (Manufaktura Muzealna, ul. Podzamcze 20)

22 czerwca, piątek

9:00 Otwarcie Targów Sztuki Ludowej (Rynek)

11:00 Uroczyste Otwarcie Festiwalu – koncert konkursowy (Rynek)

13:30 Koncerty – Zespoły z Litwy, Chorwacji i Orkiestra Kurpiowska (Rynek)

15:00 Koncert konkursowy (Rynek)

17:30 Koncert Muzyka Kielecczyzny: Powiśle – kapela Barbary Michalec z Ciszycy Górnej koło Tarłowa, kapela Bronisława Machla z Sienna koło Iłży i kapela rodzinna Władysława Morki z Czekarzewic koło Tarłowa (Rynek)

19:00 Koncert konkursowy (Rynek)

21:00 Ognisko dla uczestników festiwalu (Zamek)

21:00 – 2:00 Noc tańca– klub Festiwalowy Tyndyryndy (Mały Rynek)

23 czerwca, sobota

9:00 Targi Sztuki Ludowej (Rynek)

10:00 Koncert konkursowy (Rynek)

14:00 Widowisko obrzędowe „Oczepiny” zespołu z Ocic koło Bolesławca | koncerty zespołów z Chorwacji i Litwy (Rynek)

16:00 Koncert konkursowy (Rynek)

20:00 Zabawa taneczna z udziałem kapel festiwalowych (Rynek)

21:00 – 5:00 Noc tańca – klub Festiwalowy Tyndyryndy (Mały Rynek)

24 czerwca, niedziela

9:00 Konkurs Duży – Mały

12:00 Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu (kościół farny)

13:30 Ogłoszenie wyników. Koncert laureatów (Rynek)

15:00 Koncert Lubelszczyzna żegna Gości festiwalowych (Rynek)

16:00 Koncert zespołu „Kurna Chata” (Rynek)

W piątek i sobotę na Małym Rynku będzie działał klub festiwalowy – warsztaty śpiewu, tańca, rękodzieła, pograjki, targowisko instrumentów.

Klub festiwalowy Tyndyryndy

Piątek 22 czerwca 2018 

15.00-17.00 warsztaty Śpiew – Wniebogłosy – Agata Harz (namiot Tyndyryndy – przy Małym Rynku)
17.30 – 18.30 Koncert Kielecki (Scena główna na rynku)
18.30 – 20.00 tańce i zabawy z Powiśla (Zdzisław Kwapiński z Kapelą)
20.00 Zabawa taneczna, zagrają m.in.
Janusz Prusinowski Kompania i Rube Świnie (muzyka z Górnego Śląska) oraz Wesoła Trójka Plus Jeden, Kapela Bronisława Machla [Kieleckie]
10.00 – 21.00 Festiwal – Duża scena, w tym przesłuchania konkursowe oraz Targi Sztuki Ludowej (Rynek)

Sobota 23 czerwca 2018

Zobacz także  Koncert Raz Dwa Trzy na zamku w Janowcu

10.30 –13.30 Małe Tyndyryndy warsztaty plastyczne dla dzieci (Agnieszka Niwińska, twórcy ludowi – namiot)
15.00 – 17.00 warsztaty Śpiew – Wniebogłosy (namiot)
16.00 – 18.00 Małe Tyndyryndy – tańce, gry i zabawy z Wielkopolski, Witold Roy Zalewski i kapele z Biskupizny)
18.00 – 20.00 warsztaty tańca dla dorosłych Oberek radomski – Czesław Pióro, tancerze spod Przysuchy (zachodnia Radomszczyzna) Tadeusz i Marianna Cieślakowie, Stanisław Piejak, Barbara Kietlińska (namiot)
20.00 Zabawa:
Kapela Zdzisława Kwapińskiego (Powiśle), Kapela Butrynów (Roztocze Lubelskie), Kapela Katarzyny de Latour, Sąsiedzi Icka z Markuszowa, Kapela Niwińskich, Kompania Wołoczebna (Podlasie), Kapela Pauli Kinaszewskiej, Hermann Fritz i Herman Hertel z kapelą (Austria), Janusz Prusinowski Kompania, Rube Świnie (Górny Śląsk), Miód na serce (Kurpie), Jan Fokt z kapelą, Kapela Lipców i wielu innych…
W czasie zabawy konkurs – jak co roku jury oraz publiczność wybiorą najlepszych tancerzy
10.00 – 23.00 Festiwal – Duża scena, w tym przesłuchania konkursowe oraz Targi Sztuki Ludowej – Rynek

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).