Sobota i niedziela obok wielu atrakcji dla odwiedzających Kazimierz Dolny były dniami akcji charytatywnych na rzecz odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym. Na boisku piłkarskim spotkały się drużyny byłego reprezentanta Polski Cezarego Kucharskiego oraz ekipy Piotra Rzetelskiego i gospodarzy Orłów Kazimierz.

„Niespodziewanie” zajechał na to spotkanie jeden z autobusów z Panią minister Kopacz. Gdy dodamy do tego grona osoby równie znane i popularne w naszym regionie jak Wojewodę Henrykę Strojnowską czy Marszałka  Województwa Krzysztofa Hetmana można było oczekiwać wielu emocji. Nie brakowało ich, bo zarówno karne wykonywane przez dzieci dla liderów ekip i same mecze piłkarskie  były atrakcyjnym widowiskiem. Na wale wiślanym nauczyciele działający w Społecznym Komitecie Odbudowy Szkoły rozstawili stanowisko z cegiełkami oraz planszami pokazującymi ogrom zniszczeń po wybuchu gazu w szkole.W krótkim czasie sprzedano ponad 100 cegiełek, które nabyli przedstawiciele nie tylko grających ekip. Widzowie tego dnia również wspomagali tą akcję. Koniec spotkania piłkarskiego Orłów Kazimierz przyniósł dramatyczne chwile. Jeden z zawodników naszej drużyny w wyniku zasłabnięcia  odwieziony został przez karetkę reanimacyjną do szpitala w Puławach. Powodem okazał się zawał. Dzięki szybkiej akcji kolegów z drużyny i możliwości pomocy w puławskim oddziale kardiologii inwazyjnej piłkarz naszej drużyny  znalazł się pod dobrą opieką. O jego stanie zdrowia w chwili obecnej nie mamy informacji. Trzymamy kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Ostatnia niedziela września to tradycyjnie organizowane przez Muzeum Przyrodnicze Święto Jesieni. Piękna pogoda, liczni wystawcy  sprawili, że jak zwykle impreza ta cieszyła się dużą ilością gości przybyłych do Kazimierza. Społeczny Komitet tym razem wsparty Piekarnią Zgoda z Kazimierza wystawiał na stoisku do sprzedaży wyroby piekarniczo-cukiernicze. Nauczyciele wspaniale zachęcali do zakupu zarówno pieczywa jak i cegiełek. Do akcji włączyły się dzieci kwestując drobne kwoty do skarbon. Jak zwykle przygotowana została prezentacja fotograficzna. Można przypuszczać, że ogromna ilość deklaracji wspierających Kazimierz Dolny w pozyskaniu środków na budowę szkoły zostanie zrealizowana. Wszyscy od prawicy po lewicę ogłaszają chęć pomocy i konkretnych działań w tym celu. Będziemy przypominać o tym bowiem czas dla dzieci, nauczycieli liczy się podwójnie.

Zobacz także  Kazimierskie winobranie

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły

Galeria zdjęć

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).