wtorek, 23 lipca, 2024

Powitajmy zimę w Kazimierzu Dolnym

Share

Szukając wyjątkowych  miejsc  dla miłośników narciarstwa warto odwiedzić Kazimierz Dolny nad Wisłą. Przepiękne miasteczko, będące natchnieniem dla ludzi sztuki, staje się od kilku sezonów miejscem spotkań pasjonatów narciarstwa.

Kazimierz DolnyWyjątkowy charakter tego miasteczka tworzą również miejsca do uprawiania narciarstwa. Od trzech sezonów na mapie Polski zimowej, ogromną popularnością cieszy się Stacja Kazimierz – lider narciarskich stacji narciarskich, nie tylko Lubelszczyzny (www.stacjakazimierz.pl). Co sprawia, że również zimą Kazimierz Dolny tak silnie przyciąga? Wzgórza pokryte puchem śniegu, ścieżki w wąwozach, Wisła równie piękna. Te miejsca, idealne w lecie do spacerów, zimą zapełniają się miłośnikami nart biegowych i narciarzami.

Wspomniana Stacja Kazimierz posiada cztery wyciągi orczykowe, trasy zjazdowe o długościach 600m, 450m, 250m, 110m. Sztuczne oświetlenie, ratraki, na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Restauracja z widokiem na stoki narciarskie. Miejsce do grillowania.

Na miejscu działa od początku działalności Stacji, profesjonalna licencjonowana Szkoła Narciarska PZN-SITN „Kozlo-Ski” im.doc. Bronisława Haczkiewicza. (wybitny praktyk i teoretyk nauczania narciarstwa w Polsce). Właściciel Szkoły Andrzej Kozłowski to uczeń i wieloletni współpracownik „Bronka”.(www.kozlowski24.pl).

Szkoła prowadzi nauczanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych w programie PZN-SITN, dbając o najwyższy poziom i bezpieczeństwo uczących się.

Warto pomyśleć o sympatycznym miejscu gdzie zatrzymamy się w Kazimierzu Dolnym podczas zimowych nart.

  1. Apartament Ogrodowa – poleca narciarskie pobyty z darmowymi lekcjami narciarskimi w Szkole Kozlo-Ski. ( www.kazimierzdolny24.pl – apartament Ogrodowa tel.: 695 185 914)
  2. Hotel ***Zajazd Piastowski (www.zajazdpiastowski.pl), Spichlerz-Willamurka (www.spichlerz-willamurka.pl)

Atrakcyjne ceny – dowóz na narty, pakiety nauczania w Szkole Narciarskiej Kozlo-Ski.

  1. Pensjonat ***Folwark Walencja – na terenie obiektu – sztuczne lodowisko – pakiety nauczania w Szkole Narciarskiej Kozlo-Ski (www.folwarkwalencja.pl)
  2. Willa Pod Basztą – dowóz na stok narciarski – pakiety nauczania w Szkole Narciarskiej Kozlo-Ski.  (www.podbaszta.pl)

Informacje zimowe (warunki, sprzęt, szkolenie, imprezy, zawody) w Szkole Narciarskiej Kozlo-Ski pod numerami : 695 185 914, 601 979 570.

Zobacz także  Co robić w Kazimierzu Dolnym? 5 atrakcji

Zapraszamy.

Przeczytaj również

Inne aktualności