sobota, 22 czerwca, 2024

Portret w manierze witkacowskiej

Share

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych (Rynek 19) w każdy czwartek listopada w godz. 11:00-12:00 na akcję artystyczną, która będzie polegać na szybkim i zamaszystym malowaniu portretów.

Każdy zwiedzająca osoba będzie miała szansę zostać sportretowana w manierze witkacowskiej. Naszych gości uwieczniał będzie Jarosław Goś, artysta plastyk i edukator muzealny. Portret można oczywiście zabrać ze sobą i oprawić.

Ta niezwykła akcja artystyczna towarzyszy wystawie „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna”, na której prezentowane są m.in. prace Witkacego, genialnego portrecisty.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Organowy
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności