czwartek, 20 czerwca, 2024

Pierwszy grudniowy weekend – imprezy i wydarzenia

Share

Piątek 1 grudnia

15:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz

Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją regionalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Konieczna rezerwacja.

19:30 Koncert zespołu Szalom Chełm

Muzyczne opowieści w wykonaniu lidera zespołu Mariusza Matery to znakomita zabawa przeplatana żartami i opowieściami z przedwojennego Chełma. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje zespołu: „Hevenu Shalom alehem”, „Rebeca” i „Miasteczko Bełz”. Bilet 20 zł. Konieczna rezerwacja. (Restauracja Bajgiel ul. Lubelska 4a)

 

Sobota 2 grudnia

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz Dolny od kuchni”

Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu obiad, na którym pojawi się osiem dań kuchni regionalnej. Ze względu na pracochłonność przygotowania potraw, zgłoszenia na obiad przyjmowane są do piątku, do godziny 12.00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena wycieczki z obiadem: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10. roku życia, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

12:00 Mikołajki w Stajni Wylągi

Stajnia Wylągi zaprasza dzieci i młodzież do udziału w końskiej zabawie mikołajkowej. Cena udziału: 60 zł

13:00 Otwarcie wystaw Marii Różańskiej i Marii Wojtiuk

Wystawa dzieł dwóch wyjątkowych artystek: Marii Różańskiej, która zaprezentuje biżuterię z najnowszej kolekcji jesień-zima 2017/2018 oraz rzeźbiarki Marii Wojtiuk (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)

15:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz”

Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją regionalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do godziny 12:00 w sobotę. Cena: 45 zł

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza

Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym! W programie: spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Konieczna rezerwacja.

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Literacki „Słowa mają moc”

19:00 Koncert Old Klezmer Trio 
Wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską. Wstęp wolny. (Restauracja u Fryzjera ul. Witkiewicza 2)

20:00 Koncert The Underground Man

Księżycowa scena muzyczna zaprasza na specjalny koncert polsko-brytyjskiego projektu muzycznego The Undeground Man. Cena biletów: 20 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto dokonać wcześniejszej rezerwacji (Trzeci Księżyc zabytkowe, Jatki Mały Rynek 1)

Niedziela 3 grudnia

Wystawy czasowe: 

Wystawa prac podopiecznych Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego  (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Paper” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Sztuki Złotniczej, ul. Rynek 19)

Wystawa Marii Różańskiej i Marii Wojtiuk (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności