Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Park linowy zgodny z naturą

zdjęcie parku linowego

Parki linowe stanowią atrakcję turystyczną mającą wielu miłośników. To adrenalina, sprawdzenie własnej odwagi i sprawności. Mała namiastka alpinistycznych wrażeń.

zdjęcie parku linowego
Park linowy

Kazimierz Dolny to doskonałe miejsce na tego typu atrakcje. Wąwozy, wzniesienia, zadrzewienie dostarczają naturalnych miejsc do budowy parków linowych.

Jednak nielicznym udaje się dokonać tego w taki sposób aby współgranie z przyrodą odbywało się bez jej niszczenia i szpecenia krajobrazu. Zamontowanie platform, lin, na drzewach wymaga ich przycięcia. Ogołocenie od dołu do góry powoduje, że drzewo wygląda jak wieża drewniana a na pierwszym planie mamy gąszcz lin .

Są jednak wyjątki. Jednym z nich jest Park Linowy przy ulicy Puławskiej. Odwiedzając to miejsce  można powiedzieć o wkomponowaniu tras Parku Linowego w idealnej harmonii z otoczeniem.

Na początku przygotowano miejsce do nauki asekuracji i wpinania się do lin. Dopiero po opanowaniu tych umiejętności można zaczynać przejście trasy. Jest wiele emocjonujących przeszkód a całość zejścia trwa do 1 godziny. Wszystko to w ukryciu zieleni drzew z pięknymi widokami na panoramę Wisły.

Dwaj przyjaciele „Górale” Tadek i Bartek wpadli na pomysł umiejscowienia w Kazimierzu Dolnym takiej atrakcji. Mają spore doświadczenie w tej dziedzinie. To już kolejny Park wybudowany przez nich. Liczą na popularność i zadomowienie się w Kazimierzu na wiele sezonów.

Jak zostaną przyjęci? Już wkrótce będziemy mogli się przekonać. Dzisiaj zapraszamy do oglądnięcia relacji fotograficznej z odwiedzin w Parku.

Zobacz także  Agnieszka Chylińska w Kazimierzu Dolnym - koncert

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *