zdjęcie paralotniarza i paralotni

Kazimierskie kamieniołomy czekają na zagospodarowanie. Przed 20 laty Pan Lubicki-Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza – Olimpijczyk propagował pomysł budowy w tym miejscu kompleksu basenów miejskich. O pomyśle zapomniano. Znaleziono nowe miejsce, wydano 2 miliony na projekt a obiektów  ciągle nie widać.

zdjęcie paralotniarza i paralotni

Paralotnie trening w Kazimierzu Dolnym

Kamieniołomy stały się przyczyną konfliktu mieszkańców z Burmistrzem w chwili ogłoszenia przetargu na sprzedaż tego miejsca pod cele inwestycyjne. Zagrożenie zostało oddalone – pewnie z powodu zbyt wysokiej ceny (około 20 mln zł). Przeprowadzono akcję oczyszczenia terenu. Wykarczowano krzaki, pozbierano śmieci i teren nabrał schludnego wyglądu. Doskonałe miejsce na jazdy terenowe quadów, motorów. Świetna sceneria dla koncertów czy festynów. W sytuacji gdy planowana jest sprzedaż Amfibaru może właśnie tutaj można będzie przenieść liczne imprezy.

Należałoby jeszcze zburzyć pozostałości po Zakładzie Komunalnym, które szpecą i straszą eternitowymi dachami i całość stanowiłaby super miejsce. Może więc nie sprzedawać?

Dzisiaj w kamieniołomach instruktorzy Szkoły Narciarskiej Kozlo-Ski z Kazimierza Dolnego ćwiczyli loty na paralotniach. Mimo paskudnej pogody przy porywistym wietrze udało się wykonać kilka lotów pokazując, że i takie przeznaczenie kamieniołomów może być atrakcyjne.

Ciekawe skałki mogłyby stanowić doskonałe miejsce do nauki wspinaczki  zastępując wyrastające w kazimierskim krajobrazie Parki Linowe. Budowane w pobliżu zabytkowych spichlerzy promują bardziej wycinkę drzew w tych miejscach i  tandetę rodem z Gubałówki.

[youtube id=”KXxecUSD6-g” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

Poniżej relacja fotograficzna Szkoły Narciarskiej z zaproszeniem wszystkich chętnych na kolejne spotkanie z paralotniarzami w kazimierskich kamieniołomach.

Zobacz także  Serial „W rytmie serca” nominowany do nagrody Telekamery 2019 r.

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).