zdjęcie paralotniarza i paralotni

Kazimierskie kamieniołomy czekają na zagospodarowanie. Przed 20 laty Pan Lubicki-Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza – Olimpijczyk propagował pomysł budowy w tym miejscu kompleksu basenów miejskich. O pomyśle zapomniano. Znaleziono nowe miejsce, wydano 2 miliony na projekt a obiektów  ciągle nie widać.

zdjęcie paralotniarza i paralotni

Paralotnie trening w Kazimierzu Dolnym

Kamieniołomy stały się przyczyną konfliktu mieszkańców z Burmistrzem w chwili ogłoszenia przetargu na sprzedaż tego miejsca pod cele inwestycyjne. Zagrożenie zostało oddalone – pewnie z powodu zbyt wysokiej ceny (około 20 mln zł). Przeprowadzono akcję oczyszczenia terenu. Wykarczowano krzaki, pozbierano śmieci i teren nabrał schludnego wyglądu. Doskonałe miejsce na jazdy terenowe quadów, motorów. Świetna sceneria dla koncertów czy festynów. W sytuacji gdy planowana jest sprzedaż Amfibaru może właśnie tutaj można będzie przenieść liczne imprezy.

Należałoby jeszcze zburzyć pozostałości po Zakładzie Komunalnym, które szpecą i straszą eternitowymi dachami i całość stanowiłaby super miejsce. Może więc nie sprzedawać?

Dzisiaj w kamieniołomach instruktorzy Szkoły Narciarskiej Kozlo-Ski z Kazimierza Dolnego ćwiczyli loty na paralotniach. Mimo paskudnej pogody przy porywistym wietrze udało się wykonać kilka lotów pokazując, że i takie przeznaczenie kamieniołomów może być atrakcyjne.

Ciekawe skałki mogłyby stanowić doskonałe miejsce do nauki wspinaczki  zastępując wyrastające w kazimierskim krajobrazie Parki Linowe. Budowane w pobliżu zabytkowych spichlerzy promują bardziej wycinkę drzew w tych miejscach i  tandetę rodem z Gubałówki.

[youtube id=”KXxecUSD6-g” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

Poniżej relacja fotograficzna Szkoły Narciarskiej z zaproszeniem wszystkich chętnych na kolejne spotkanie z paralotniarzami w kazimierskich kamieniołomach.

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).