piątek, 21 czerwca, 2024

Ostatni weekend sierpnia – imprezy i wydarzenia artystyczne

Share

 

Sobota, 25 sierpnia

 

11:00 Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską

 

14:00 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane do godziny 12:00 w sobotę – ilość miejsc ograniczona. Cena: 15 zł od osoby (nie obejmuje biletów wstępu).

 

14:30 Bezpłatne piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK

Zapisy na wycieczkę są przyjmowane do soboty do godziny 12:00 w biurze PTTK.

 

16:00 Sobota Literacka

Tematem będzie książka pt. „Nie opuszczaj mnie” Kazuo Ishigury. Wstęp wolny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska).

 

18:00 Koncert Piosenki Żeglarskiej

Wystąpią: Hiszpańskie Dziewczyny i Ryszard Muzaj  (Przystań Dwóch Żywiołów)

 

19:00 Otwarcie wystawy Mira Nordyka Jurczuka (Studio KZMRZ, Rynek 23)

 

19:30 Kazimierskie Festiwal Organowy (kościół farny)

 

20:00 Kino plenerowe: “Ziemia obiecana”

Znakomita ekranizacja powieści Władysława Reymonta „Ziemia obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Film otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in. Złote Lwy, Złota Kaczka (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska 21)

 

21:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza

Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego w tajemniczym blasku płonących pochodni. W trakcie nocnego spaceru doświadczony przewodnik opowie ciekawe historie o zabytkach, legendy o duchach i tajemnicach magicznego miasteczka. Okryte mrokiem uliczki, Duży i Mały Rynek, Wąwóz Korzeniowy, cmentarz żydowski i Wąwóz Śmierci wyglądają zupełnie inaczej niż w świetle dnia. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 18.00 pod słynną studnią na Rynku. Zakończeniem wycieczki jest degustacja wyśmienitych kazimierskich nalewek. (Konieczna wcześniejsza rezerwacja, cena wycieczki: 50 zł.

 

Janowieckie Interpretacje Muzyki (zamek w Janowcu)

Wystawa prac Ewy Braun “Odtwarzanie minionych światów” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa Jagody Haliny Kołodziejskiej z okazji 40-lecia pracy twórczej (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

 

Zobacz także  Kazimierskie Regaty 2024

Niedziela, 26 sierpnia

 

7:30 Zakończenie wakacji z wędką – zawody wędkarskie dla dzieci

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim – Kołem nr 10 Kazimierz Dolny zapraszają dzieci na zawody wędkarskie „Zakończenie wakacji z wędką”.

 

9:00 Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską (program specjalny dla gości festiwalu)

 

10:30 Zwiedzanie zamku i baszty z przewodnikiem

Podczas godzinnej wycieczki turyści poznają ciekawe opowieści o zamku i baszcie, których nie ma w przewodnikach. Usłyszą historie związane z archeologią, kulturą materialną, sztuką i obyczajowością dawnych wieków. Cena: 20 zł dorośli, 15 zł dzieci powyżej 8 lat, młodsze – gratis. Ilość miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja w przeddzień wycieczki.

 

12:00 Spacer szlakiem dwóch księżyców “Filmowy Kazimierz nad Wisłą”

Wędrówka rozpoczyna się o godz. 12.00 na tarasie Domu Kuncewiczów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (taras Domu Kuncewiczów)

 

12:30 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK

Zgłoszenia chętnych na wycieczkę przyjmowane są do godziny 17:00 w sobotę – ilość miejsc ograniczona. Cena: 15 zł od osoby (nie obejmuje biletów wstępu).

 

Janowieckie Interpretacje Muzyki (zamek w Janowcu)

 

Wystawa prac Ewy Braun “Odtwarzanie minionych światów”

(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

 

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności