Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Noc muzeów w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na pełną niezapomnianych wrażeń Międzynarodową Noc Muzeów. W najbliższą sobotę, 18 maja, w godz. 19:00-24:00 udostępnimy zwiedzającym wszystkie ekspozycje muzealne bezpłatnie. Dodatkowo każdy z naszych siedmiu oddziałów przygotował ciekawe atrakcje, m.in. warsztaty złotnicze, pokazy, spotkania, prelekcje i specjalne pokazy świetlne. Zapraszamy!

Noc muzeów w Kazimierzu DolnymProgram Nocy Muzeum:

• Oddział Dom Kuncewiczów: Pieśń dziadowska – Pomiędzy godz. 20:30 a 21:30 na tarasie Willi pod Wiewiórką odśpiewana zostanie pieśń dziadowska pt.: „Pieśń nowa o gwałtownym deszczu, nigdy niesłychanym w Koronie Polskiej. W Kazimierzu Dolnym w roku 1644”.

• Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej: Tajemnice warsztatu złotnika – O godz. 19:00 rozpocznie się program zatytułowany „Tajemnice warsztatu złotnika”. Uczestnicy warsztatów mogli będą wykonać drobne przedmioty biżuteryjne ze srebra pod okiem prawdziwych fachowców.

• Oddział Muzeum Przyrodnicze: Ćma ćmę ćmi – Tegoroczna Noc Muzeów poświęcona będzie motylom nocnym i ich zwyczajom. O godz. 20:00 zapraszamy na prezentację entomologa Wojciecha Sekuły. Na ekspozycji czekać będą na zwiedzających dodatkowe atrakcje: odgłosy przyrody i specjalne efekty świetlne.

• Oddział Kamienica Celejowska: Muzeum utracone – Projekcja filmu pt. „Muzeum utracone” na patio Kamienicy.

• Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach: Noc z Czartoryskimi – Na stałej wystawie zaprezentowane zostaną nowe depozyty, m.in. trójnóg, który pierwotnie ustawiony był w Świątyni Sybilli w Puławach. Dodatkową atrakcję stanowić będzie wystawa rzeźb wykonanych przez osoby niewidome i niedowidzące pt. „Dotknięcie sztuki”.

• Oddział Muzeum Zamek w Janowcu: Zamek jak malowany – Do zamkowych ruin zapraszamy przede wszystkim najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowane zostaną gry, zabawy, quizy i kalambury związane z historią zabytku. Jedną z atrakcji wieczoru będzie wspólne namalowanie olbrzymiego „portretu” zamku.

• Oddział Grodzisko Żmijowiska: Archeologia w trzecim wymiarze – O godz. 19:00 rozpocznie się multimedialna prezentacja wyników badań teledetekcyjnych (nieinwazyjnych metod badawczych) oraz wstępnych rekonstrukcji grodziska w 3D.

Zobacz także  SPRZĄTANIE KAZIMIERZA 2023

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *