piątek, 21 czerwca, 2024

Nina i Vlasta na Trzecim Księżycu

Share

Koncert „Nina & Vlasta” to niezapomniane spotkanie z kobietami, które swoją niebanalną muzykę ubierają w poetyckie teksty. Artystki zapraszają w podróż do ich muzyczno-lirycznego świata, podczas której będzie można przeżyć coś na nowo, uśmiechnąć się lub uronić łzę. Dwanaście poetyckich utworów w piękny i poruszający sposób ukazuje kobiece emocje.

Nina Malinowska – aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka – jest artystką niepokorną! Absolwentka Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich prowadzi wraz z mężem własną Agencję Artystyczną Profi Act. Jej piosenki nacechowane są ogromną dawką emocji. Nina śpiewa o sobie i swoim życiu – marzeniach, dziwactwach i lękach. Zawsze płynie pod prąd, a jej muzyki nie da się zaszufladkować.

 

Vlasta Traczyk, pianistka i kompozytorka, jest absolwentką muzykologii na KUL oraz kompozycji na UM Fryderyka Chopina. W 2013 roku założyła zespół „MelluSya”. Utwory Vlasty można usłyszeć m.in. na płytach Tatiany Trojanowskiej („Po prostu bądź”), Anny Przybył („Pragnienia”) oraz w Śpiewniku Gdańskich Lwiątek (wydanym przez Fundację Wspólnota Gdańska). Artystka jest laureatką nagrody Grand Prix na konkursie piosenki do poezji Jana Pawła II oraz laureatką pierwszej nagrody w Konkursie Kompozytorskim w Kaliszu na utwór do wiersza księdza Jana Twardowskiego. W 2017 roku zajęła III miejsce w międzynarodowym konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest w Łodzi.

Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń!

Trzeci Księżyc (zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1)
Scena Trzydziestu Krzeseł
Sobota 20 stycznia
start: 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 792 433 435 / Trzeci Księżyc
dla artystek: 20 pln

 

 

Zobacz także  Tour de Pologne Woman - 30 czerwca 2024 w Kazimierzu Dolnym
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności