wtorek, 23 lipca, 2024

Na Święta i Nowy Rok jedziemy do Kazimierza Dolnego

Share

Co łączy szwajcarskie Davos z Kazimierzem Dolnym? Niepowtarzalny klimat, piękne krajobrazy i miano kurortu. Ostatnio mówi się o Kazimierzu Dolnym „… najpiękniejszy region narciarski Lubelszczyzny”.

Na takie opinie duży wpływ miało otwarcie Stacji Narciarskiej Kazimierz. To tylko 120 km od Warszawy, 50 km od Lublina i 13 km od Puław. Pięknie położone trasy narciarskie zachęcają zarówno do aktywnego spędzenia czasu na nartach i snowboardzie jak i do spacerów, wędrówek na nartach biegowych lub z kijami Nordic Walking.

Widoki przełomu Wisły i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, wędrówki zaśnieżonymi wąwozami, sprawiają, że mówienie o Kazimierzu Dolnym jak o szwajcarskim Davos jest bardzo  trafne.

Klimat kazimierskich kafejek, restauracji, pensjonatów, kwater hoteli jak najbardziej potwierdza te oceny.

Sama Stacja Kazimierz to świetnie przygotowane trasy zjazdowe o różnych długościach i stopniach trudności. Dostosowane są zarówno dla doświadczonych i wymagających narciarzy, snowboardzistów jak i tych zaczynających swoją narciarską przygodę. Mamy do dyspozycji :

  • Trasa o długości600 metrów, szeroka, oświetlona, sztucznie dośnieżana.
  • Trasa o długości470 metrów, łącząca trasę długą z trasą 250 metrową. Ciekawy przejazd, zróżnicowanie terenu. Również oświetlona i dośnieżana.
  • Trasa 250 metrowa to najstarsza i bardzo lubiana z uwagi na spore pochylenie terenu pozwalające na jazdę sportową na „tyczkach”.
  • Dla początkujących 110 metrowy wyciąg na tzw. przedszkolu narciarskim. Tutaj bezpiecznie uczymy się pod okiem instruktorów przygotowując formę do trudniejszych tras.
  • Wszystkie trasy są ratrakowane i doskonale przygotowane do zjazdów.

Na narciarzy zaraz po wjeździe na górne stacje wyciągów czekają niesamowite wrażenia widokowe. Zarówno w dzień jak i wieczorową porą. Od dalekich Puław po Wisłę, piękne panoramy, iluminacje świetlne. Wszystko to w mikroklimacie poprawiającym i nastrój i apetyt na kazimierskie przysmaki restauracyjne.

Stacja Kazimierz zaprasza również na ciepłe napoje, gorące posiłki w Restauracji przy wyciągu nr. 1.

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

Oczekujący mogą podziwiać z okien restauracyjnych jeżdżących i uczących się narciarzy.

Stacja Kazimierz posiada wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i udostępnia wyciągi już od godz. 9.oo do 22.oo. Lubiącym ognisko i pieczone kiełbaski przygotowano i te atrakcje.

Na wszystkich początkujących w Stacji Narciarskiej Kazimierz oczekuje i zaprasza do zajęć  licencjonowana Szkoła Narciarska PZN-SITN „Kozlo-Ski”. Instruktorzy Szkoły to najlepsza, doświadczona kadra PZN-SITN z aktualnymi uprawnieniami instruktorskimi. Warto zacząć przygodę narciarską od bezpiecznej, fachowej lekcji, unikając stresu i zniechęcenia.

Kończąc nasze zaproszenie do przyjazdu zimą do Kazimierza Dolnego zamieszczamy telefony kontaktowe i adresy www, które ułatwią organizację Państwa pobytu.

Stacja Narciarska Kazimierz: Jarek Jaszczyński, Marcin Świderski tel.: 607 854 104, www.stacjakazimierz.pl

Szkoła Narciarska Kozlo-Ski: Andrzej Kozłowski 601 979 570, 695 185 914, www.kozlowski24.pl

Galeria zdjęć

Table of contents

Przeczytaj również

Inne aktualności