Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Moriah Woods na Trzecim Księżycu

Singer-songwriterka Moriah Woods, obecnie mieszkanka Puław, pochodzi ze stanu Colorado w USA. Muzykę ma we krwi, jej matka jest skrzypaczką, ojciec – muzykiem rockowym. Już jako nastolatka wyprowadziła się z domu by grać i podróżować. Po powrocie w rodzinne strony Moriah zajęła się pisaniem własnych utworów. W grudniu 2013 roku ukazał się jej pierwszy album zatytułowany „Bring the Rain”. Co ciekawe, krążek nagrała samodzielnie we własnym domu. Płyta zawiera dziesięć kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat 20. W 2016 roku wydała pierwszy studyjny album, 'The Road to Some Strange Forest’ pod patronatem Co Jest Grane 24. Płytę tę promowal singiel 'The Serpent’ do którego został nakręcony teledysk.
Ma na swoim koncie koncerty w Polsce jak i za granicą, koncertowała w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, USA, Węgrzech, Słowacji, Ukrainie i Estonii. Wraz ze swoim zespołem występowała m.in.: Łódź Songwriter Festival (2015), Liveurope Showcase (2015), Poznań Enea Spring Break (2016), Slow Life Music Festival (2016), Augustoff Festival (2016), Piotrkoff Festival (2018). Szerszej publiczności dała się poznać otwierając koncerty artystyki LP podczas polskiej części jej europejskiej trasy w Warszawie i Poznaniu. Wraz z zespołem została finalistką konkursu Firestone Headliners of Tomorrow (2017).

„The Road…” to mroczno – wyciszona płyta, niesłychanie liryczna, spowita zgubnie gęstą melancholią – zgubnie, bo głos Moriah ma w sobie uroczą niewinność i rezygnację jednocześnie. W połączeniu z balladami, w których przebrzmiewa duch folku i country południa Stanów, stanowi magiczną obietnicę zapomnienia.” – Łukasz Kamiński, CoJestGrane24.

„Niewiarygodne, być może także dla samej artystki, że swoje brzmienie i sposób na przekazanie go innym, odnalazła tak daleko od domu. Pochodząca z Kolorado Moriah Woods już od kilku lat żyje w Polsce, pisze piosenki, śpiewa i nagrywa. Tej jesieni zaprezentowała kolejne wydawnictwo, składającą się z 10 rozdziałów osobistą opowieść o poszukiwaniu, strachu, podróży. Jak opisuje w książeczce dołączonej do płyty, to zestaw wspomnień z różnych momentów jej życia, począwszy od roku 2009. Klimat serca Ameryki niezmiennie towarzyszy jej muzyce, szczególnie gdy do głosu dochodzi banjo, tak jak w „Many More Will Follow”. Moriah dba o to, by kompozycje nie były przesycone, tło do jej wokalu jest oszczędne, podparte w dużej mierze dźwiękami gitary. Wystarczy zwrócić uwagę na przepiękny wstęp do „Old Times” czy ujmujący utwór „Breaking Through”. Wspomnienia mają to do siebie, że często wywołują nostalgię. Artystce udaje się idealnie przekazać to słuchaczowi, bowiem „The Road To Some Strange Forest” przy każdym odsłuchu budzi specyficzne uczucie tęsknoty, nie do końca jasne za czym.” – AN, Gazeta Magnetofonowa.

Zobacz także  Agnieszka Chylińska w Kazimierzu Dolnym - koncert

„Swoją twórczością nawiązująca do najlepszych tradycji amerykańskiego folku, ale wykonywanego z wyraźnym indywidualnym piętnem. Z dużym wyczuciem łączy korzenne brzmienia z nowymi trendami. Sama artystka muzykę którą gra okresla jako 'folk noir, czyli coś starego, coś mrocznego, coś żarliwego i pełnego pasji’. Tyle tytułem krótkiego wstępu. Moja osobista refleksja wykracza daleko poza kilka tych zdań. Moriah Woods to indywidualność trudna do zaszufladkowania, mimo jej wyraźnych inspiracji.” – Darek Kowalski, HRP Pamela.

YouTube: http://www.youtube.com/user/moriahwoodsmusic
Bandcamp: http://moriahwoods.bandcamp.com/
Facebook: http://www.facebook.com/Moriahwoodsmusic/

Drzwi – 19.30
Start – 20.00
Bilety – 20zł

Źródło: Trzeci Księżyc

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *