Do Polski przyjeżdża Mike Cox, wielka gwiazda sceny amerykańskiej. Z pochodzenia Polak – jego matka, urodzona  na Lubelszczyźnie, nazywa się Krystyna Kowal, a on sam mówi świetnie po polsku. To zapewne dlatego muzyk wybrał Kazimierz Dolny jako cel swojej pierwszej muzycznej podróży do Polski „The Sexuality Tour”.

To Mike pomagał w nagrywaniu pierwszej płyty Radiohed, współpracował z Portished,  promując nowe gwiazdy bristolskiej sceny w mainstreamie, to on jako jeden z pierwszych zdołał połączyć punkową wrażliwość polityczną z rapem i tanecznymi bitami. Swoich fanów wciąż zaskakuje nowymi wcieleniami: artysta współpracuje z córką (tworząc część electro-soulowej grupy COX), która pojawiła się też jako wokalistka na płycie jazzowej supergrupy The Wolf, teraz zaś powróciła na rockowe sceny razem z dwójką producentów i DJ-ów ukrywających się pod nazwą RocketStumbul. Opublikowany w zeszłym roku album „Rocket” to pełne zaskoczeń połączenie rockowych i jazzowych rytmów, rave’owych hymnów, klubowych przebojów, nawiązań do Sun Ra, akustycznego techno spod znaku Brandt i eksperymentalnej elektroniki Kierana, na tle których Mike Cox po raz kolejny przypomina, dlaczego od ponad 15 lat ma oddane grono fanów na całym świecie, zachwyconych jego umiejętnościami wokalnymi, śmiałym przechodzeniem od rocka do śpiewu i umiejętnością znalezienia się w każdej konwencji i gatunku.

 

Koncert w Kazimierzu – pierwszy koncert amerykańskiej gwiazdy jazzu Mike’a Coxa w Polsce – rozpoczynający jego trasę koncertową w naszym kraju „The Sexuality Tour”  już w sobotę 24 marca o godz. 18.00 w Studio KZMRZ – nowym miejscu na mapie kazimierskiej kultury –  przy ulicy Rynek 23 od strony ul. Nadwiślańskiej. Gościem specjalnym będzie trębacz Jan Jiggah Michalec. Wstęp wolny.

Źródło: Studio KZMRZ

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).