czwartek, 20 czerwca, 2024

Koncert Grażyny Łobaszewskiej w synagodze

Share

W sobotę, 18 sierpnia, o godz. 20.00 w kazimierskiej synagodze (ul. Lubelska 4) odbędzie się koncert „Grażyna Łobaszewska – 40 lat na scenie”. Koncert ma charakter jubileuszowy związany z czterdziestoleciem pracy twórczej artystki. Zapowiada się muzyczna wędrówka po wszystkich płytach tej cenionej wokalistki i kompozytorki, znanej z takich utworów jak m.in. „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” „Gdybyś” i „Sklejam się”. Podczas recitalu usłyszymy największe hity wokalistki oraz najsłynniejsze utwory z płyty „Dziwny jest…” poświęconej Czesławowi Niemenowi.

Koncert w synagodze jest kolejnym powrotem Grażyny Łobaszewskiej do Kazimierza Dolnego, o którym mówi z czułością, że „to zaczarowane miasteczko, jakby w nim stanęły zegary…” lub że „Kazimierz smakuje jak wielopoziomowy tort, z którego zawsze chcę uszczknąć jeszcze kawałek”.

Podczas recitalu Grażynie Łobaszewskiej będzie towarzyszyć zespół Ajagore w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary)
Michał Szczeblewski (perkusja).
 

Bilety w cenie 65 zł do nabycia na kupbilecik.pl

 

Zobacz także  Co robić w Kazimierzu Dolnym? 5 atrakcji
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności